Zamknij
REKLAMA

Pytali o gabinet rehabilitacyjny w Młodzieszynie

19:44, 29.11.2018 | Wach
REKLAMA

Po informacji międzysesyjnej, wójt Monika Pietrzyk odpowiadała na pytania, wśród których jedno dotyczyło przyszłości gabinetu rehabilitacyjnego. Jak mówiła, rozpatrywane były dwie koncepcje - jedna z nich zakładała przeniesienia gabinetu do pomieszczeń OSP w Młodzieszynie.

 

W środę 28 listopada 2018 r. odbyła się II Sesja Rady Gminy. Ale przewodniczący Sławomir Makowski już zapowiedział, że końcówka tego roku będzie dla radnych pracowita, bo w najbliższych planach przewidział dwa następne posiedzenia – w dniach 5 i 12 grudnia.

Tymczasem w środę radni postanowili na wniosek kierownika Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej Macieja Woźniaka utrzymać dotychczasową wysokość dopłaty do metra sześciennego ścieków na poziomie 1,20 zł, co w skali roku daje sumę 32.400 zł z budżetu gminy.

Powołali komisje stałe rady – Budżetu, Finansów i Rozwoju Infrastruktury; Rewizyjną; Zdrowia, Oświaty, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego; Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz nową, wynikającą z nowelizacji ustawy, Komisję Skarg, Wniosków i Petycji.

W związku z procedurami prawnymi przełożono początek wypłat nowych diet dla sołtysów z grudnia na styczeń 2019 roku. 

Ustalono wynagrodzenie wójt gminy Moniki Pietrzyk na dotychczasowym poziomie, tj. na sumę 7.142 złote (netto).

Radni przyjęli także gminny program współpracy z organizacjami pozarządowymi,w którym przewidziano w roku 2019 dla tych organizacji sumę wsparcia w wysokości 24 tysięcy złotych.  

Po informacji międzysesyjnej wójt Moniki Pietrzyk odpowiadała ona na pytania,  wśród których jedno dotyczyło przyszłości gabinetu rehabilitacyjnego. Jak mówiła, rozpatrywane były dwie koncepcje - jedna z nich zakładała przeniesienia gabinetu do pomieszczeń OSP w Młodzieszynie. Istnieje jednak także możliwość przystosowania do tych celów znajdującego się obok pomieszczenia, zwłaszcza, że jak mówiła wójt, w trakcie poprzedniej kadencji zgromadzono dla gabinetu wiele sprzętu i wyposażenia rehabilitacyjnego. Ale będzie to wymagać jeszcze przemyślenia i przeliczenia potrzebnych do tego pieniędzy.

Ciekawą inicjatywę wysunął przewodniczący Rady Sławomir Makowski, który zaapelował do radnych i sołtysów o tworzenie list ich priorytetów inwestycyjnych na pięcioletnią kadencję. Byłoby to podstawą do szczegółowego przygotowywania rocznych planów budżetowych.

Andrzej Wach     

 

(Wach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone