Zamknij

Iłów: wójt Roman Kujawa o nowych asfaltach w gminie

11:46, 14.09.2018 | Wach
REKLAMA
Skomentuj

Drogi są jak zwykle na każdej sesji rady nie tyko tej gminy tematem wiodącym. O tych bolączkach mówił też wójt Roman Kujawa. Do wybudowania i remontu dróg tak, żeby wszystkie miały nawierzchnię asfaltową, trzeba jeszcze niestety kilku lat.

 

Niemniej jednak udało się, w wyniku wielu złożonych wniosków w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych, zwłaszcza zeszłorocznych jesiennych i zimowych opadów, pozyskać trochę pieniędzy na odbudowę i budowę  nowych dróg. Zwłaszcza, że po obfitych opadach niektóre drogi były w ogóle nieprzejezdne. 

Z tych pieniędzy remontowanych jest lub będzie kilka odcinków dróg. Między innymi będzie to ulica Strażacka w Iłowie, Giżyczki – jest to tzw. odcinek „na stole” - cały odcinek od Sewerynowa aż do drogi gminnej w Giżyczkach. W Arciechowie jest odcinek drogi, który wchodzi w kompleks leśny. Tamta droga była drogą nieprzejezdną, a teraz w tej okolicy okazało się, że nie tylko sporo tam mieszkających osób ma trudności wyjazdem, to jeszcze wielu jest działkowiczów spoza terenu gminy, którzy tam się chcą budować lub już się budują.

W dodatku położony na tym odcinku został wodociąg, więc jest tam już pełne zaopatrzenie w wodę. Dlatego logiczne jest, aby wykonać tam drogę asfaltową, która będzie służyła mieszkańcom. Szczególnie uciążliwe były wyjazdy do szkoły czy pracy. Zwłaszcza w tamtych stronach, gdzie są słabe gleby.

wach

 

(Wach)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone