Zamknij

Nowa Sucha: pół miliona z UE na klub seniora

16:02, 11.09.2018 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 617 tysięcy złotych – taką kwotę dofinansowania otrzymał projekt Gminy Nowa Sucha, w ramach którego w gminie powstanie klub seniora. Wartość całkowita projektu to 666 382, 11 złotych.

 

Projekt pod nazwą „Stworzenie miejsca spotkań i świadczeń opiekuńczych w postaci klubu seniora dla osób starszych z Gminy Nowa Sucha” złożono ponad rok temu. Choć na odpowiedź przyszło długo czekać, wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Dzięki środkom unijnym, w kwocie ponad 617 tysięcy złotych oraz wkładowi własnemu w postaci ponad 48 tysięcy złotych, możliwe będzie utworzenie klubu seniora w pomieszczeniach Gminnego Ośrodka Kultury. Oprócz przygotowania pomieszczeń konieczne będzie zatrudnienie osoby do prowadzenia zajęć, która będzie również odpowiedzialna za zapraszanie specjalistów i organizowanie wycieczek. Jak mówi wójt, Maciej Mońka: – Trzeba będzie dokupić elementy wyposażenia, przygotować pomieszczenia, w których będą prowadzone zajęcia. Planujemy zapraszać specjalistów, którzy będą przekazywali klubowiczom porady zdrowotne. Chcemy też zakupić sprzęt rehabilitacyjny, który zamierzamy wypożyczać seniorom do domów. Seniorzy podchodzą do tematu z dużym optymizmem. Czekamy na podpisanie umowy, a po tym będziemy mogli przystąpić do realizacji umowy.

Do tej pory na terenie gminy brakowało miejsca, gdzie świadczone byłyby usługi opiekuńcze dla osób starszych. - Widać potrzebę powstania miejsca, gdzie nasi seniorzy mogliby wymieniać się doświadczeniami, uczestniczyć w wyjazdach do kina i teatru. Starsze osoby z Gminy Nowa Sucha do tej pory mogły uczestniczyć w spotkaniach klubu seniora, w którym czas organizowali sobie sami. Część z nich to pasjonaci, występujący w Chórze Cantabille. Po podpisaniu umowy przed seniorami otworzą się nowe możliwości – mówi kierownik GOPS w Nowej Suchej, Jolanta Kalińska.

(J.L)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone