Zamknij

Kino letnie w Nowej Suchej: wybieramy projekty w PBO

15:55, 06.09.2018 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Powiatowy budżet obywatelski to nowy projekt w powiecie sochaczewskim. Nowy, ale już wzbudzający zainteresowanie. Również wśród mieszkańców Gminy Nowa Sucha, którzy zgłosili kilka swoich propozycji.

 

Na szesnaście projektów, poddanych pod głosowanie, trzy z nich dotyczą bezpośrednio gminy Nowa Sucha. Warto w tym miejscu przypomnieć, że na realizację projektów twardych przeznaczone jest 800 tysięcy złotych, a projektów miękkich – 200 tysięcy złotych.

Jednym z projektów zgłoszonych przez mieszkańców gminy jest „Przebudowa drogi powiatowej nr 3826 w miejscowości Rokotów, Orłów i Marysinek, gmina Nowa Sucha” – przebudowa drogi powiatowej od miejscowości Rokotów na odcinku ok. 1 km, szacunkowy koszt projektu 800.000 zł brutto. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy, właśnie ta inwestycja była promowana. Jak mówił wtedy wójt, Maciej Mońka: - Proponuję zagłosować na remont drogi powiatowej od Rokotowa przez Orłów i Marysinek do Wikcinka. Droga jest w bardzo złym stanie technicznym. Dobrze by było, gdyby tych pomysłów nie było zbyt dużo, bo głosy nam się rozłożą. Pocieszające jest to, że chociaż mamy mniej mieszkańców niż, na przykład, gmina Sochaczew, waga naszego głosu jest większa niż mieszkańca miasta. To wyrównuje szanse.

Mieszkańcy zgłosili jeszcze dwa projekty: - „Kino letnie w Gminie Nowa Sucha” - kino plenerowe przeznaczone dla wszystkich mieszkańców powiatu sochaczewskiego, szacunkowy koszt projektu 15.000 zł brutto oraz „Elektroniczna tablica wyników dla KS Promyk Nowa Sucha” - szacunkowy koszt projektu 50.000 zł brutto.

Niezależnie od liczby zgłoszonych projektów, wójt prosi o mobilizację i oddanie głosów: - Apeluję do mieszkańców, abyśmy wspólnie się zmobilizowali i zagłosowali. To jest konkurs, nie wiemy czy nam się uda, ale jak zagłosujemy, będziemy mieć na to szanse, a jest o co walczyć.

Swoje głosy mieszkańcy gminy mogą oddać w sekretariacie Urzędzie Gminy Nowa Sucha między 9, a 30 września. Mogą też skorzystać z drogi elektronicznej.

 

 

(J.L)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone