Zamknij

Wójt Orliński: rozbudujemy szkołę w Gawłowie

13:39, 06.09.2018 | MF
REKLAMA
Skomentuj

To bardzo ważna informacja dla mieszkańców Gawłowa, Altanki czy Rozlazłowa. Szkoła Podstawowa w Gawłowie zostanie rozbudowana. Prace powinny ruszyć już w przyszłym roku. - Taka jest potrzeba, a w zasadzie konieczność – mówi wójt Gminy Sochaczew Mirosław Orliński. - Rośnie nam liczba mieszkańców, w tej okolicy szczególnie, tym samym przybywa uczniów.

 

Już w te wakacje w związku z utworzeniem ósmej klasy w Szkole Podstawowej w Gawłowie powstały dwie nowe duże sale. Ale zdaniem wójta Gminy Sochaczew, Mirosława Orlińskiego, placówka wymaga porządnej rozbudowy. Samorząd przystępuje właśnie do prac projektowych.

- Ta szkoła wymaga rozbudowy nie tylko z powodu przekształcenia w placówkę ośmioklasową. W rejonie Altanki, Rozlazłowa, Gawłowa, Adamowej Góry, Karwowa cały czas powstają nowe domy. Przybywa nam mieszkańców, a w gawłowskiej szkole liczba uczniów rośnie gwałtownie. Oczywiście bardzo się z tego cieszymy, mamy w tej chwili na terenie gminy już prawie 11 tysięcy mieszkańców, a uczniów razem z zerówkami jest razem około tysiąca trzystu. I my, jako samorząd, musimy zadbać o zapewnienia odpowiedniego, komfortowego zaplecza oświatowego. Chcielibyśmy na wiosnę przyszłego roku rozpocząć prace budowlane w Gawłowie. Pozwoli to nie tylko przyjąć więcej uczniów, ale zapewnić im dodatkowe pracownie czy dużą stołówkę. Jednocześnie chcielibyśmy przyjmować coraz młodsze dzieci do szkół, bo widzimy tutaj duże zainteresowanie. Nasze szkoły zapewniają opiekę już nawet 4-latkom. Chyba dla każdej gminy oświata to największe oczko w głowie. To na nią idą największe pieniądze. Jest bardzo ważna, bo nie tylko edukuje, ale też kształtuje, wychowuje naszych najmłodszych mieszkańców. Od tej wczesnej edukacji często zależy całe życie człowieka - mówi wójt Orliński.

Dodajmy, że na terenie gminy w tej chwili rozbudowywana jest szkoła podstawowa w Feliksowie. Ta duża, warta 2 miliony złotych inwestycja zakończona ma być na wiosnę przyszłego roku.

(MF)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone