Zamknij

Sala gimnastyczna w Kurdwanowie: będzie przed czasem?

15:06, 19.07.2018 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Budynek sali gimnastycznej, dobudowanej do Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kurdwanowie, wygląda coraz lepiej. Wykonawca działa prężnie, dzięki czemu jest szansa na to, by obiekt zaczął służyć dzieciom i nauczycielom jeszcze przed zaplanowanym terminem.

 

Prace nad budową sali gimnastycznej w Kurdwanowie zmierzają ku końcowi. Jak mówi Robert Gajda, zastępca kierownika referatu gospodarki komunalnej w Urzędzie Gminy Nowa Sucha: - Prace idą zgodnie z harmonogramem. Myślimy, że na 1 września uczniowie wraz z nauczycielami będą mogli cieszyć się nową halą i rozpocząć uroczyście rok szkolny w nowym budynku i w nowej odsłonie.

Do tej pory dzieciakom za zaplecze sportowe służyła mała sala gimnastyczna na poddaszu szkoły oraz betonowe boisko do koszykówki. Jeśli nie zdarzy się coś, co mogłoby zakłócić harmonogram prac, wkrótce do dyspozycji dzieci będzie świeżo wybudowana sala sportowa z zapleczem sanitarno-szatniowym, której budowę rozpoczęto pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Cała inwestycja opiewa na kwotę ponad 2 62 000 złotych. W ubiegłym roku gmina sama finansowała zadanie. Ten rok przyniósł jednak wsparcie od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w postaci dwustu tysięcy złotych.

Obecnie w budynku trwają prace, polegające na układaniu podłogi. Potem przyjdzie czas na prace zewnętrzne, w tym ocieplenie budynku i wykonanie elewacji oraz utwardzenie terenu.

Chociaż umowa z wykonawcą przewiduje zakończenie prac 31 października tego roku, jest spora szansa, że inwestycja zostanie zakończona wcześniej.

(J.L)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone