Zamknij

Nowe okręgi wyborcze szansą dla Nowej Suchej

11:11, 04.07.2018 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Do czasu podjęcia uchwały w sprawie nowego podziału na okręgi wyborcze do rady powiatu sochaczewskiego, powiat ten podzielony był na trzy okręgi. Nowy podział zakłada wyodrębnienie czwartego – Teresina, któremu przypadnie trzech przedstawicieli w Radzie Powiatu. Zmiany dotyczą nie tylko Teresina. Swoją szansę na zdobycie radnego widzi również Gmina Nowa Sucha.

- Okręg wyborczy, w którym była nasza gmina dzieliliśmy do tej pory z gminą Teresin i Sochaczew. Ludnościowo nasza gmina była najsłabsza, stąd trudno było w tej grupie wywalczyć mandat. Tak się stało w ostatniej kadencji. Obecnie nie mamy przedstawiciela Rady Powiatu z naszej gminy, nad czym ubolewam - mówi wójt Gminy Nowa Sucha, Maciej Mońka. - Teraz będziemy razem z gminą Sochaczew, wprawdzie nadal silniejszą, ale liczę że spośród czterech mandatów do zdobycia w naszym okręgu, przynajmniej jeden przypadnie dla mieszkańca naszej gminy – dodaje.

Wójt Gminy Nowa Sucha nie narzeka, co prawda, na współpracę z powiatem, jednak obecność reprezentanta gminy w Radzie Powiatu pozwoliłaby na mocniejsze zaakcentowanie problemów i potrzeb Nowej Suchej.

(Redakcja)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone