Zamknij
REKLAMA

Zjazd Gmin Kolbiańskich już wkrótce w Niepokalanowie

08:36, 24.01.2020 | K.Ż
REKLAMA
Skomentuj
Foto Związek Gmin Kolbiańskich - na fotografii wójt Marek Olechowski podczas zjazdu w 2017 r.

Już wkrótce do Niepokalanowa zjadą delegaci ze Związku Gmin Związanych z Życiem św. Maksymiliana Marii Kolbego, wśród których będą  samorządowcy z Pabianic, Oświęcimia i Zduńskiej Woli – miejsc, w których swoją obecność szczególnie zaznaczył św. Maksymilian. Gospodarzami wydarzenia  tradycyjnie będą władze gminy Teresin na czele z wójtem Markiem Olechowskim oraz Klasztor Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie.

 

Gmina Teresin przygotowuje się już do corocznego Zjazdu Gmin Kolbiańskich. Wydarzenie organizowane jest nieprzerwanie od 2005 dla przypomnienia św. Maksymiliana Kolbe i ma dla Teresina dużą rangę. Warto wiedzieć, że Zjazd Gmin Kolbiańskich to cykliczne wydarzenie związane z aresztowaniem ojca Maksymiliana Kolbego, które miało miejsce 17 lutego 1941 r. Następnie duchowny został wywieziony na Pawiak, a później do Auschwitz z którego już nie wrócił do Niepokalanowa. Związek Gmin Związanych z Życiem Św. Maksymiliana Marii Kolbego jest dobrowolnym stowarzyszeniem czterech gmin związanych z życiem ojca Kolbego: Gminy Teresin, Miasta Oświęcim, Miasta Pabianice oraz Miasta Zduńska Wola.

W tym roku delegaci spotkają się również 17 lutego w Niepokalanowie by uczcić 79. rocznicę aresztowania duchownego. Jak podkreśla wicewójt Teresina Marek Jaworski, wydarzenie już na dobre zapisało się w teresińskim kalendarzu imprez.

Dzięki zrzeszeniu się czterech gmin Teresina, Oświęcimia, Pabianic i Zduńskiej Woli możemy podejmować wspólne przedsięwzięcia, a dzięki temu promować i upowszechniać miejsca związane z życiem i kultem osoby św. Maksymiliana M. Kolbego. Nasze coroczne zjazdy, są również doskonałą okazją do dyskusji, i konstruktywnych wniosków, bo ciągle szukamy lepszej formuły do promowania spuścizny ojca Kolbego.

Podczas zjazdów przyznawane są nagrody św. Maksymiliana. Sztandarowym projektem Gmin Kolbiańskich jest uliczny Bieg Maksymila, który odbywa się na dystansie 16 670 m.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone