Zamknij
REKLAMA

Młodzieszyn: najpierw wnioski, potem pieniądze

10:21, 07.06.2019 | Andrzej Wach
REKLAMA
Skomentuj

Taka konkluzja może towarzyszyć sprawozdaniu z prac międzysesyjnych, które wójt Moniki Pietrzyk złożyła radnym podczas ostatniej sesji Rady Gminy.

 

Efektem składanych wniosków i starań o dofinansowanie różnego rodzaju gminnych przedsięwzięć były kolejne otrzymane przez gminę dotacje.

Największe dofinansowanie w kwocie 1.208.930 zł uzyskano na realizację projektu „Czyste powietrze w gminie Młodzieszyn”. Będzie to wymiana urządzeń grzewczych dla 54 beneficjentów projektu będących mieszkańcami gminy Młodzieszyn.

Na podpisanie czeka umowa, która jest wynikiem akceptacji wniosku na dotację w wysokości 50.000 zł w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska na opracowanie strategii rozwoju elektromobiloności dla gminy Młodzieszyn.

Podpisano umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie na dofinansowanie w kwocie 145.000 zł w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych (FOGR) na przebudowę drogi gminnej w Kamionie.

Dofinansowanie w kwocie 25.000 zł otrzymano na budowę ogólnodostępnej strefy aktywności (siłowni zewnętrznej - OSA) przy Szkole Podstawowej im. gen. Stanisława Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie.

Uzyskano również dofinansowanie w ramach projektu unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest z terenu gminy.

Wójt Pietrzyk mówiła również, że do Urzędu Gminy wpłynęło 8 wniosków od rolników o oszacowanie strat w uprawach dotkniętych wiosennymi przymrozkami.

Urząd podjął interwencje w związku z uszkodzeniami gruntowych dróg gminnych w Starych Budach i Rokicinie.

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej odtworzył zniszczony przez jednego z właścicieli nieruchomości węzeł wodociągowy w Janowie, dalsze podobne działania mogą skutkować wyciąganiem konsekwencji prawnych od osób dopuszczających się uszkodzeń infrastruktury wodociągowo – kanalizacyjnej. GZGK przystąpił także do uzupełnienia oznakowań hydrantów oraz zasuw wodociągowych. Zakupiono oznakowanie w postaci tabliczek zgodnych z Polską Normą, stojany zostały wykonane w ramach prac własnych zakładu, prace są realizowane stopniowo i sukcesywnie.

W ramach funduszu sołeckiego sołectwa Helenów Skutki zakupiono i wbudowano w drogi gminne kruszywo drogowe. Wykorzystano przy tym  równiarkę drogowa i walec w ramach bieżącego utrzymania dróg gminnych.

Wójt Pietrzyk zakończyła swoje sprawozdanie informacją z eurowyborów. Na 5.541 mieszkańców gminy uprawnionych do głosowania było 4.451. Frekwencja wyniosła 38,98%. Największą ilość głosów otrzymali Maciej Małecki z PiS – 1.003 i Jarosław Kalinowski z PO PSL SLD Zieloni – 172.

(Andrzej Wach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone