Zamknij
REKLAMA

5 mln zł. Tyle będzie kosztować kanalizacja w gminie Nowa Sucha

11:02, 15.05.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Rusza zapowiadana w gminie Nowa Sucha budowa kanalizacji sanitarnej w Kozłowie Biskupim oraz w Nowej Suchej i Starej Suchej. Po ubiegłorocznej inwestycji w Mizerce i Starym Żylinie za około 2 mln zł, przyszedł czas na jeszcze większą, i droższą, inwestycję, która zgodnie z planem, powinna zakończyć się w tym roku.

 

Blisko 5 milionów złotych - tyle pochłonie inwestycja związana z budową sieci kanalizacyjnej w Kozłowie Biskupim oraz Nowej i Starej Suchej. Jak dotąd, to najdroższa inwestycja tego typu w gminie, którą będą wykonywać dwie firmy. Nie będzie łatwo, jak mówi wójt, Maciej Mońka:

- W Kozłowie Biskupim są szerokie pasy drogowe, więc nie naruszamy działek w Nowej Suchej i Starej Suchej, wśród których większość i tak jest niezamieszkała. Gorzej sytuacja przedstawia się w Nowej Suchej i Starej Suchej, gdzie kanalizacja w większości będzie przebiegać po gruntach prywatnych. Projekty inwestycji powstały już kilka lat temu, ale zapewne znaczna część mieszkańców nie pamięta już jak będzie przebiegać inwestycja. Jeśli ktoś jest tym zainteresowany, proszę zgłaszać się do gminy do pokoju nr 2, lub do wykonawcy, który pojawi się lada dzień.

Wójt na pocieszenie dodaje, że po ubiegłorocznej budowie kanalizacji w Starym Żylinie i Mizerce właściwie nie ma już śladu, mimo że miejscami wykopy dochodziły do siedmiu metrów głębokości. 

 

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone