Zamknij
REKLAMA

sobota, 15.06, godz. 20.00

Żyrardów

Bilety: Wstęp wolny

 15 czerwca o godzinie 20:00 w Centrum Aktywności Kulturalnej odbędzie się koncert  Kuby Sokołowskiego w ramach cyklu Dźwięki Do Obrazu. Zamysłem Dźwięków Do Obrazu jest stworzenie nowego połączenia autorskiej muzyki i niemych obrazów filmowych ale też przypomnienie nieznanych lub zapomnianych filmów z bogatej historii kina. Chcemy żeby głównie to były filmy nieme, ale też nie zamykamy się przed nowymi interpretacjami lub parowaniem z filmami znanymi już jako dźwiękowe.

Spotkanie poprowadzi Magdlena Skibińska studentka Łódzkiej Szkoły Filmowej i pasjonatka filmu.

Na warsztat taperski tym razem wzięte są dwa kompletnie różne i z różnych czasów, filmy:

"Nanook of the North" Roberta Flathery (1922)
"Słuchowisko do wyświetlania" Pawła Stasiewicza (2016)

Kuba Sokołowski

Pianista i kompozytor, urodzony i działający czynnie w Żyrardowie, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracował i nagrywał dla Juliusza Machulskiego i Kordiana Piwowarskiego. W 2014 roku jako jedyny Polak wziął udział w prestiżowym kursie muzycznym w brooklyńskim konserwatorium School for Improvisational Music w Nowym Jorku, podczas którego, wraz z piętnastoma innymi uczestnikami z całego świata, pracował pod okiem takich wybitnych muzyków, jak Ralph Alessi, Tim Berne i Gerald Cleaver. Członek zespołu Magnolia Acoustic Quartet, z którym zrealizował dwie koncertowe płyty dla oficyny wydawniczej For Tune, współpracując z takimi artystami, jak Tomasz Dąbrowski i Maciej Obara. Laureat konkursów Jazz Juniors i Dolina Kreatywna. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na wydziale baletu i choreografii tańca.

Pokaz/koncert odbędzie się 15 czerwca o godzinie 20:00 w Centrum Aktywności Kulturalnej, ul Słowackiego 7/1 w Żyrardowie.

Wstęp wolny Zapraszamy!

fot. Bartosz Głowacki


czwartek20 czerwca

piątek21 czerwca

sobota22 czerwca

niedziela23 czerwca

piątek28 czerwca

sobota29 czerwca

niedziela30 czerwca

niedziela7 lipca

niedziela14 lipca

sobota20 lipca
sob 20 lip
16.00 - 22.00

czwartek1 sierpnia

piątek2 sierpnia

sobota3 sierpnia
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone