Zamknij
REKLAMA

sobota, 15.06, godz. 20.00

Żyrardów

Bilety: Wstęp wolny

 15 czerwca o godzinie 20:00 w Centrum Aktywności Kulturalnej odbędzie się koncert  Kuby Sokołowskiego w ramach cyklu Dźwięki Do Obrazu. Zamysłem Dźwięków Do Obrazu jest stworzenie nowego połączenia autorskiej muzyki i niemych obrazów filmowych ale też przypomnienie nieznanych lub zapomnianych filmów z bogatej historii kina. Chcemy żeby głównie to były filmy nieme, ale też nie zamykamy się przed nowymi interpretacjami lub parowaniem z filmami znanymi już jako dźwiękowe.

Spotkanie poprowadzi Magdlena Skibińska studentka Łódzkiej Szkoły Filmowej i pasjonatka filmu.

Na warsztat taperski tym razem wzięte są dwa kompletnie różne i z różnych czasów, filmy:

"Nanook of the North" Roberta Flathery (1922)
"Słuchowisko do wyświetlania" Pawła Stasiewicza (2016)

Kuba Sokołowski

Pianista i kompozytor, urodzony i działający czynnie w Żyrardowie, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracował i nagrywał dla Juliusza Machulskiego i Kordiana Piwowarskiego. W 2014 roku jako jedyny Polak wziął udział w prestiżowym kursie muzycznym w brooklyńskim konserwatorium School for Improvisational Music w Nowym Jorku, podczas którego, wraz z piętnastoma innymi uczestnikami z całego świata, pracował pod okiem takich wybitnych muzyków, jak Ralph Alessi, Tim Berne i Gerald Cleaver. Członek zespołu Magnolia Acoustic Quartet, z którym zrealizował dwie koncertowe płyty dla oficyny wydawniczej For Tune, współpracując z takimi artystami, jak Tomasz Dąbrowski i Maciej Obara. Laureat konkursów Jazz Juniors i Dolina Kreatywna. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na wydziale baletu i choreografii tańca.

Pokaz/koncert odbędzie się 15 czerwca o godzinie 20:00 w Centrum Aktywności Kulturalnej, ul Słowackiego 7/1 w Żyrardowie.

Wstęp wolny Zapraszamy!

fot. Bartosz Głowacki


wtorek17 września

środa18 września

piątek20 września

sobota21 września

niedziela22 września

piątek27 września

sobota28 września

niedziela29 września

sobota5 października

niedziela13 października

piątek25 października

niedziela27 października

niedziela10 listopada

poniedziałek11 listopada
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone