Zamknij
REKLAMA

niedziela, 16.06, godz. 16.00

Lasocin

Bilety: Wstęp wolny

To już trzecia edycja Zjazdu Mieszkańców Wsi Puszczańskich i to w wyjątkowym jubileuszowym roku 60-lecia istnienia Kampinoski Park Narodowy. Ideą zjazdu jest integracja mieszkańców wsi, które znajdowały się w sąsiedztwie lub samym Kampinoskim Parku Narodowym, ale w wyniku wykupu gruntów przestały całkowicie istnieć lub uległy znacznemu wyludnieniu. Na terenie Gminy Brochów takimi miejscowościami są np. Famułki Królewskie, Famułki Łazowskie, Krzywa Góra, czy Władysławów. W tym roku chcielibyśmy oddać głos samym mieszkańcom, którzy opowiedzą nam, jak niegdyś żyło się w ostępach Puszczy Kampinoskiej. Będzie to spotkanie pełne wspomnień. Ale to nie koniec niespodzianek.

Program spotkania jest niezwykle bogaty. Jednym z najważniejszych elementów tegorocznego zjazdu będzie inauguracja naszego nowego projektu, którego uczestnikami będą dawni mieszkańcy i ich rodziny. Koncepcja projektu zakłada, aby mieszkańcy pozostawili po sobie pamiątki dla przyszłych pokoleń, tak aby pamięć o życiu spędzonym w Puszczy Kampinoskiej nigdy nie przeminęła. Dlatego też chcemy wydać publikację, która przybliży dzieje puszczańskich miejscowości gminy Brochów oraz omówi sam proces wykupu gruntów, jego przebieg oraz wpływ na ochronę dziedzictwa przyrodniczego. Najważniejszym elementem publikacji będą pamiątki po dawnych mieszkańcach. Zachęcamy Państwa zatem, aby zabrać ze sobą zdjęcia lub inne pamiątki, które staną się istotną częścią naszego projektu. Na zjeździe będzie czekał na Państwa specjalny punkt "Archiwum Puszczańskiego Gminy Brochów", gdzie po wypełnieniu stosownych formularzy, będzie można stać się częścią niezwykłego przedsięwzięcia. Wszystkie przyniesione przez Państwa materiały zostaną przez nas zeskanowane, obfotografowane, a następnie oddane w nienaruszonym stanie. Na podstawie badań oraz zgromadzonego materiału zostaną również wydane materiały edukacyjne dla uczniów z terenu gminy Brochów, a sama puszcza wzbogaci się o nowy szlak turystyczny.

Trzeci zjazd zapewni również wiele wrażeń artystycznych. Gościem specjalnym będzie Zespół Ludowy "Ożarowiacy" z Domu Kultury "Uśmiech" w Ożarowie Mazowieckim. Zespół wykona pieśni i tańce z Mazowsza. Oprócz tego, jak zwykle, będziemy mogli liczyć na dzieci i młodzież ze Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lasocinie, które zaprezentują swój talent wokalno – taneczny.

Ponadto, na wszystkich uczestników czekało będzie ognisko z kiełbaskami oraz poczęstunek ufundowany przez Karczma Brochowska Nutka. Najmłodsi natomiast, będą mogli pobawić się w „Kąciku Zabaw Puszczańskich”.

Razem z nami tego dnia będzie również zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Enjoy Leoncin, które chętnie opowie o swoim projekcie pm. "Wspólnie budujemy łódź. Rekonstrukcja tradycyjnego bata wiślanego".

Patronat nad wydarzeniem objął Kampinoski Park Narodowy i Wójt Gminy Brochów Piotr Andrzej Szymański, a patronem medialnym jest Radio Sochaczew, tygodnik Echo Powiatu oraz portale internetowe tusochaczew.pl i e-Sochaczew.pl.

Zapraszamy wszystkich dawnych mieszkańców z rodzinami oraz osoby, którym bliska jest tematyka spotkania na @III Zjazd Mieszkańców Wsi Puszczańskich. Serdecznie zapraszamy!

Kiedy: 16 czerwca 2019
Gdzie: Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Lasocinie.
Co się będzie działo:
- wspomnienia dawnych mieszkańców,
- „Kącik Zabaw Puszczańskich” dla najmłodszych,
- występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lasocinie,
- inauguracja „Archiwum Puszczańskiego Gminy Brochów”,
- poczęstunek ufundowany przez „Karczmę Brochowską”,
- ognisko z kiełbaskami,
- gość specjalny zjazdu: Zespół Ludowy "Ożarowiacy".


niedziela25 sierpnia

poniedziałek26 sierpnia

wtorek27 sierpnia

środa28 sierpnia

czwartek29 sierpnia

piątek30 sierpnia

sobota31 sierpnia

niedziela1 września

środa4 września

czwartek5 września

piątek6 września

sobota7 września

niedziela8 września

środa11 września

piątek13 września

sobota14 września

niedziela15 września

wtorek17 września

sobota21 września

niedziela22 września

sobota28 września

niedziela29 września

sobota5 października
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone