Zamknij

Artystyczne Kramnice stacjonarnie, na tapecie sztuka nowocyrkowa

13:57, 06.11.2021 JL Aktualizacja: 10:04, 10.11.2021
Skomentuj

14 listopada rusza ósma już odsłona Artystycznych Kramnic. W ramach Sochaczewskiej Strefy Dziecięcej Kreatywności ratusz przygotował cztery spotkania dla dzieci. W przeciwieństwie do roku ubiegłego, kiedy Covid-19 pokrzyżował plany organizatorów i przeniósł zajęcia do świata online, tym razem podjęta zostanie próba przeprowadzenia spotkań stacjonarnie, w kramnicach miejskich.

- Program odbywa się pod opieką Katarzyny Orlińskiej, która jest pomysłodawcą rozwiązań merytorycznych, we współpracy z Wydziałem Kultury, Turystyki i Promocji UM w Sochaczewie, SCK czy PSM w Sochaczewie, bo podczas minionych odsłon te właśnie instytucje wspierały nas w organizacji zajęć Artystycznych Kramnic - mówi naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji UM Joanna Niewiadomska-Kocik. 

Pierwsze jesienne spotkanie w ramach projektu odbędzie się 14 listopada pod hasłem „Magiczna niedziela”. Tradycyjnie rozpocznie się ono od zajęć gordonowskich, prowadzonych przez Magdalenę Jaworską. Zajęcia dla pierwszej grupy rozpoczną się o 10.45, dla drugiej – o 11.30. Mogą z nich skorzystać dzieci od urodzenia do 3 roku życia.

- To zajęcia umuzykalniające dla maluchów, prowadzone według wybitnego psychologa muzyki, pedagoga, Edwina Gordona. Najważniejszym instrumentem jest tu głos, którym prowadząca pięknie uspokaja dzieci. Dzieje się coś niesamowitego, bo np. trzydziestka zgromadzonych maluchów milknie na dźwięk głosu pani Magdaleny - mówi Joanna Niewiadomska-Kocik.

O 12.15 ciąg dalszy Artystycznych Kramnic: spektakl nowocyrkowy.

- Kamil Zieliński, który jest aktorem, organizatorem m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia przygotował spektakl nowocyrkowy, który pokazuje żonglerkę kontaktową w innym świetle, włączając w nią dzieci, zgodnie zresztą z założeniem Artystycznych Kramnic, którym jest to, aby poprzez zabawę maluchy przyswajały wiedzę - mówi Joanna Niewiadomska-Kocik. 

Kolejne spotkania:

20 listopada: spotkanie z Teatrem pod Orzełkiem w poetyckim spektaklu dla dzieci „Czarne i białe”.

28 listopada: warsztaty z artystką plastykiem Barbarą Derdą i muzyczne z nauczycielką rytmiki szkoły muzycznej i koordynatorką projektu Katarzyną Orlińską. „Coś … z wody, z wełny, z ciasta, z gipsu…”.

5 grudnia:  „Roztańczone Mikołajki” z warsztatem plastycznym „Coś … w bombce” prowadzonym przez Barbarę Derdę oraz zajęcia „Tanecznie i świątecznie” z instruktorem tańca – Grzegorzem Maślanką.

Organizatorzy proszą o stosowanie się do stosowania się do zaleceń epidemiologicznych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%