Zamknij

Daria Kobierecka i nowy utwór naszej wokalistki

06:18, 20.04.2020 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

W czasie epidemii możemy narzekać na brak wydarzeń kulturalnych i sportowych. Odwołane zostały nawet wyczekiwane przez mieszkańców Dni Sochaczewa. Jednak w czasie posuchy na scenie nie można zarzucić lenistwa lokalnym artystom.

Daria jest wokalistką, multiinstrumentalistką i kompozytorką. Ze swoim singlem ,, Wieczne Lato'' pojawiła się już w listopadzie 2019 roku. Utwór opowiada o wspomnieniach młodzieńczych dni, które mimo upływu lat zawsze pozostaną w naszej pamięci. Tekst jest na tyle uniwersalny, że każdy odbiorca może interpretować go na swój sposób. Twórczość Darii to wypadkowa inspiracji muzyką soul, jazz i lekkością balladowych brzmień.

Swoje pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiała jako mała dziewczynka, śpiewając min. w ,,Od przedszkola do Opola''.  Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Sochaczewie - Ist. fortepian, IIst. saksofon. Uczestniczyła w wielu koncertach z big-bandem, czy chórem PSM w Sochaczewie. Jest absolwentką Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, dzięki której niejednokrotnie występowała na deskach Teatru Muzycznego Roma, w Teatrze Wielkim w Łodzi. Energię i inspirację czerpie przede wszystkim od ludzi, dlatego uwielbia muzykować i zawierać nowe znajomości podczas warsztatów muzycznych, gdzie przez ostatnie lata miała okazję pracować z najlepszymi muzykami w Polsce.

Od ponad roku jest chórzystką i solistką w Sienna Gospel Choir w Warszawie. Dzięki współpracy z zespołem gospelowym miała możliwość wystąpić w licznych koncertach, a także w programach telewizyjnych min. Pytanie Na Śniadanie, Śpiewajmy Razem - All Together Now.

Daria jest także inicjatorką i uczestniczką wielu wydarzeń muzycznych i charytatywnych. Wśród nich znajdą się koncerty dla WOŚP, Szlachetna Paczka. Dzięki pomocy ogromnej liczbie muzyków i znajomych podjęła się zorganizowania ,,Koncertu Charytatywnego dla Mai Kapłon'' w SCK w Boryszewie w ubiegłym roku, podczas którego udało się zebrać dużą sumę pieniędzy na leczenie i operację.

Jak sama przyznaje ostatni czas jest dla niej bardzo twórczy:

- Od ponad roku pracuję nad swoimi kompozycjami. Uwielbiam tworzyć coś nowego, dzięki temu jeszcze bardziej otwieram się na świat muzyczny, jak i poznaję siebie. Po ukończeniu liceum chcę studiować na Akademii Muzycznej na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej - kompozycja i aranżacja. W przyszłości planuję nagrywać kolejne, autorskie utwory i wydać swój pierwszy album.

[WIDEO]423[/WIDEO]

 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz