Zamknij

Miejska Biblioteka w Sochaczewie bogatsza o 60 tysięcy e-książek. Dobrych wiadomości jest więcej

13:39, 30.01.2020 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Dostęp do 60 tysięcy e-książek z gatunku literatury pięknej to nowość w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie. I to nie jest jedyna dobra wiadomość na temat funkcjonowania placówki. Okazuje się bowiem, że przybywa też – i to znacząco, tradycyjnych opowieści zapisanych na papierze, a co być może nawet najistotniejsze, przybywa też czytelników, dziś zwanych użytkownikami.

 

O napawających optymizmem statystycznych danych za ubiegły rok rozmawiamy z Barbarą Bronicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie:

- Dziś mówi się nie o czytelnikach, lecz użytkownikach biblioteki. I tu muszę się pochwalić, w minionym roku przybyło nam 205 użytkowników. Bardzo się cieszymy, wygląda na to, że biblioteka nie traci na popularności, to dla nas taki dodatkowy motywator do pracy.

W szybkim tempie przybywa też nowych książek. W 2019 roku do placówki trafiły 6403 nowe pozycje o wartości 116 tysięcy złotych, to naprawdę sporo. Placówka korzysta z dotacji z Urzędu Miasta oraz Biblioteki Narodowej.

- 1500 książek za kwotę 30 tysięcy złotych trafiło do nas z Biblioteki Narodowej, 3580 zaś z dotacji miejskiej.

Dyrektor Bronicz podkreśla, że wiele książek pochodzi z darów od czytelników. W zeszłym roku trafiło do placówki w ten sposób aż 1287 woluminów za kwotę 14 tysięcy złotych.

Znamienny jest fakt wzrostu liczby użytkowników zainteresowanych książką w wersji elektronicznej. Już od jakiegoś czasu sochaczewska MBP korzysta z Ibuk Libra, który jednak zapewnia dostęp do literatury wyłącznie popularnonaukowej, przydatnej zwłaszcza studentom. I tu mamy dobrą wiadomość: w tym roku placówka wzbogaci się o dostęp do aż 60 tysięcy e-booków i audiobooków (w ramach konsorcjum Legimi). I – co na pewno wielu z nas zainteresuje – są to książki z gatunku literatury pięknej.

- Obserwujemy coraz większe zainteresowanie takim rodzajem czytelnictwa. W zeszłym roku mieliśmy ponad tysiąc sesji. Spodziewamy się, że w związku z taką liczbą nowych e-pozycji, zainteresowanych dostępem do nich będzie również dużo więcej.

Aby skorzystać z e-booków, wystarczy przyjść do biblioteki, zarejestrować się i pobrać specjalny kod. Usługa jest całkowicie bezpłatna.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

FanPageFanPage

0 1

Schowajcie się Państwo z tym gónwem :)

https://biblioteka.grodzisk.pl/ 07:12, 31.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone