Zamknij

Nietypowo w Kinie Odeon. Z kobietą w roli głównej. Więcej niż filmy

13:18, 11.11.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Stowarzyszenie Stacja Dom oraz Kino Odeon zapraszają na pierwszy seans i spotkanie z cyklu „Kobieta w roli głównej”. To dobrze przemyślany i niestandardowy projekt, którego celem jest – mówiąc mało poruszająco – promocja rodzicielstwa zastępczego, a mówiąc bardziej poruszająco, rozmowa, dyskusja, refleksja na temat miłości i odpowiedzialności rodzicielskiej, na temat potrzeb dzieci. Na film i prelekcję organizatorzy zapraszają 14 listopada o godzinie 18.00 do Kina Odeon. Tego dnia obejrzymy przedpremierowy pokaz filmu „1800 gramów” z Magdaleną Różczką w roli głównej.

 

Jak zapewnia kierownik Kina Odeon Marta Zarzyńska, w ramach cyklu „Z kobietą w roli głównej” zobaczymy starannie dobrane filmy podejmujące tematykę rodzicielstwa nie tylko zastępczego. Każdy seans połączony będzie z krótką prelekcją i luźną rozmową z widownią, wśród której organizatorzy projektu chcieliby widzieć nie tylko kobiety. Goście mogą też liczyć na uprzyjemniające pobyt „atrakcje”.

- Zależy nam na tym, by temat rodzicielstwa zastępczego, adopcji, a przede wszystkim dziecka wyrwanego z domu rodzinnego, potrzebującego wsparcia i środowiska, które przez pewien czas zapewni mu miłość i opiekę, by temat ten został poruszony nieco inaczej niż dotychczas, w takiej luźniejszej, odformalizowanej, a przy tym myślę bardziej poruszającej formie – mówi dyrektor PCPR-u Katarzyna Kajak.

Rozpoczynający się w Kinie Odeon cykl ma na celu również pokazanie tematu rodzicielstwa zastępczego takim, jakie ono jest, ze wszystkimi blaskami i cieniami. Stąd też udział w projekcie Stowarzyszenia „Stacja Dom”, którego członkowie w zdecydowanej większości są lub byli rodzicami zastępczymi.

Do udziału w kolejnych spotkaniach, a te planowane są w każdy drugi czwartek miesiąca, zaproszeni są wszyscy, nie tylko osoby interesujące się rodzicielstwem zastępczym, lecz każdy, komu bliskie są współczesne zagadnienia społeczne, psychologia dzieci czy relacji z nimi osób dorosłych, a wreszcie miłośnicy dobrego, niebanalnego kina.

- Patrząc na zagadnienia z punktu widzenia osoby, która była rodzicem zastępczym, mogę powiedzieć, że rodzicielstwo zastępcze jest takie jak każde inne z tym zastrzeżeniem, że ono jest tylko na jakiś czas. Tę różnicę trzeba oczywiście troszeczkę oswoić. Być może też są dodatkowe wyzwania, jak choćby brak więzi biologicznej z dzieckiem, które pojawia się w naszym domu, ale zapewniam, że tworzy się inna, równie piękna więź. Gorąco zachęcam do udziału w naszym pierwszym spotkaniu 14 listopada, myślę, że to będzie doskonała okazja do spokojnej rozmowy, do zadania każdego, nawet najtrudniejszego, najdziwniejszego czy najbardziej wstydliwego pytania – przekonuje Agnieszka Ryczkowska ze Stowarzyszenia Stacja Dom.

Przypominamy: 14 listopada, Kino Odeon przy Żeromskiego 8, godzina 18.00, przedpremierowy pokaz filmu "1800 gramów", w roli głównej Magdalena Różczka, wstęp na spotkanie jest biletowany

REKLAMA
(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone