Zamknij

Niedziela w mieście: piknik historyczny, okno sztuki i bulwary

20:11, 07.07.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę 7 lipca rozpoczął się cykl pikników historycznych w Sochaczewie. Huk czarnoprochowej broni było słychać daleko poza granicami parku im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Tego dnia zainaugurowano również znane mieszkańcom Okno Sztuki Marcina Hugo-Badera. Mieszkańcy chętnie zaglądali do parku, ale też na pobliskie bulwary. I my również tak uczyniliśmy.

 

To kontynuacja wydarzeń, które najwyraźniej na stałe wpisały się już w letnie życie sochaczewian. W tym roku jednak – z uwagi na trwające prace budowlane na Podzamczu, pikniki historyczne i cykl wydarzeń artystycznych w ramach Okna Sztuki Marcina Hugo - Badera zaplanowano na terenie odnowionego parku im. Fryderyka Chopina przy ulicy Traugutta. Nowa sceneria okazała się nie mniej malownicza, a przede wszystkim dostępna. Podkreślano walor bliskiego kontaktu z naturą, zacienienie drzew, a wreszcie sporą przestrzeń.

Piknik historyczny, zgodnie z zapowiedzią, połączony został z pokazem artyleryjskim. Nie zabrakło wybuchów. Przenieśliśmy się do przełomu wieków XIV i XV. O wydarzeniu rozmawialiśmy z Michałem Górnym z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, który prowadził spotkanie, opowiadając mieszkańcom o odtwarzanych na ich oczach czasach.

- To spotkanie istotnie wybuchowa, gościmy w parku Grupę Strzelectwa Historycznego Czarna Kompania, a także najprawdziwszego alchemika z Kampinosu. Podtrzymujemy tradycję pokazywania mieszkańcom dawnego Sochaczewa. Już dziś zapraszam na kolejne spotkania, które odbywać się będą każdej niedzieli między 15.00 a 18.00. Towarzyszyć nam będą albo artylerzyści z Czarnej Kompanii, albo Poczet Rycerski Herbu Sobol z Łodzi. Gorąco zapraszam.

Na kolejne odsłony Okna Sztuki zaprasza również Marcin Hugo - Bader. W niedzielę, w ramach inauguracji cyklu, mogliśmy zobaczyć prace dziesięciu artystów, pięknie prezentujące się w różnych zakątkach parku. Jak mówi Marcin Hugo – Bader:

- Chcieliśmy wraz z artystami utworzyć w miejscu zieleni mini miasteczko wokół pomnika Fryderyka Chopina, Mam nadzieję, że nam się udało. Dodatkową zaletą prezentacji była możliwość bezpośredniego kontaktu, porozmawiania z artystami.

Przy okazji wizyty w parku odwiedziliśmy też z aparatem pobliskie bulwary nad Bzurą. Jak się okazało – nie tylko my wpadliśmy na ten pomysł.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

maliniakmaliniak

0 0

Mózg jednego Pana potrzebuje tlenu :D 04:05, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

edekedek

1 1

Mistrz drugiego planu ze zdjęcia pokazuje jak bardzo było to interesujące 11:22, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone