Zamknij

Letnie Koncerty Chopinowskie w Brochowie. Rusza sezon

13:48, 04.07.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Rusza tegoroczny sezon Letnich Koncertów Chopinowskich w Brochowie. W tym roku będą one miały bardziej rozbudowany charakter. W związku z otrzymanym dofinansowaniem z ministerstwa, w miejsce fortepianowych recitali wysłuchamy duetów fortepianów z innymi instrumentami. Zapraszamy już od niedzieli 7 lipca.

 

Tradycyjnie Letnie Koncerty Chopinowskie odbywają się w każdą niedzielę lipca i sierpnia tuż po mszy świętej, o godzinie 13.15, a terenie urokliwej, zabytkowej Bazyliki św. Rocha i św. Jana Chrzciciela w Brochowie.

W tym roku cykl chopinowskich koncertów w Brochowie przeżywać będziemy już po raz dwunasty. Dotychczas Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie, które jest organizatorem wydarzenia, zorganizowało już 100 takich koncertów.

W związku z otrzymanym dofinansowaniem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznanym na trzy lata, organizator mógł sobie pozwolić na rozbudowanie formuły koncertów. W ciągu najbliższych niedziel usłyszymy, zamiast klasycznych recitali fortepianowych, duety, na przykład fortepian i saksofon, fortepian i skrzypce, fortepian i flet, fortepian i głos, ewentualnie fortepian na cztery ręce.

Jak zawsze w organizację wydarzenia włącza się i wspiera proboszcz brochowskiej parafii Paweł Olszewski, a także władze gminy Brochów, które finansują promujące koncerty plakaty. W tym roku portal tusochaczew.pl jest po raz pierwszy, obok Radia Sochaczew i „Echa Powiatu”, patronem medialnym wydarzenia. Poniżej program koncertów.

Koncerty Chopinowskie w bazylice w Brochowie

godz. 13.15

wstęp wolny

7 lipca: Joanna Ławrynowicz (fortepian), Józef Kolinek (skrzypce)

14 lipca: Lilianna Zalesińska (mezzosopran), Piotr Szymanowicz (fortepian)

21 lipca: Andrzej Karałow (fortepian), Pablo Sanchez-Escariche Gasch (saksofon)

28 lipca: Justyna Galant, Filip Wojciechowski (fortepian solo i na 4 ręce)

4 sierpnia: Maria Marquez (fortepian), Piotr Cegielski (skrzypce)

11 sierpnia: Rafał Mokrzycki (fortepian), Agata Igras (flet)

18 sierpnia: Karolina Nadolska (fortepian), Kamila Wąsik-Janiak (skrzypce)

25 sierpnia Monika Quinn, Maria Gabryś (fortepian solo i na 4 ręce)

Zapraszamy wszystkich na to niezwykłe, muzyczne wydarzenie.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone