Zamknij

Sobótki nad Bzurą 2019. Wielkie słowiańskie ognisko po raz czwarty

11:15, 11.06.2019 | MF
REKLAMA
Skomentuj

Kto był, ten wie, jak czarownym wydarzeniem są Sobótki nad Bzurą organizowane przez Stowarzyszenie „Nad Bzurą” oraz Moto Przystań. W tym roku ma być równie pięknie, a może jeszcze piękniej.

 

Pomysł na wskrzeszenie sobótkowych tradycji nad Bzurą w Sochaczewie, a ściślej w Plecewicach, pojawił się cztery lata temu. Od początku postawiono na luźne nawiązanie do różnych obyczajów związanych z obchodzeniem ludowej Nocy Kupały czy też już bardziej – przynajmniej z czasem – chrześcijańskiej Nocy Świętojańskiej. Obie drogi prowadzić mają do poczucia bliskości z naturą, odnalezieniem w sobie jej rytmu, wsłuchania się w jej głos, a wszystko skąpane w odrobinie magii ukrytej w uprawianych przez naszych dziadków i pradziadków (babcie też mamy na myśli) wróżbach.

Nie możemy też pominąć innego skutku tego wydarzenia, wpisanego w działalność Stowarzyszenia „Nad Bzurą”, jakim jest dostrzeżenie i docenienie urody naszej rzeki.

Szczegóły programu tegorocznych Sobótek nad Bzurą pojawią się wkrótce. Ale wiemy już, że wzorem lat poprzednich, będą na pewno plecione i puszczane na rzekę wianki, symboliczne, nocne kąpiele w Bzurze, szukanie legendarnego kwiatu paproci, tradycyjna muzyka, a także wielkie ludowe ognisko, a nawet ognisk więcej.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Sobótki 22 czerwca od godziny 18.00 na teren Moto Przystani w Plecewicach. Wstęp oczywiście wolny.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone