Zamknij

Sobótki nad Bzurą 2019. Wielkie słowiańskie ognisko po raz czwarty

11:15, 11.06.2019 | MF
REKLAMA
Skomentuj

Kto był, ten wie, jak czarownym wydarzeniem są Sobótki nad Bzurą organizowane przez Stowarzyszenie „Nad Bzurą” oraz Moto Przystań. W tym roku ma być równie pięknie, a może jeszcze piękniej.

 

Pomysł na wskrzeszenie sobótkowych tradycji nad Bzurą w Sochaczewie, a ściślej w Plecewicach, pojawił się cztery lata temu. Od początku postawiono na luźne nawiązanie do różnych obyczajów związanych z obchodzeniem ludowej Nocy Kupały czy też już bardziej – przynajmniej z czasem – chrześcijańskiej Nocy Świętojańskiej. Obie drogi prowadzić mają do poczucia bliskości z naturą, odnalezieniem w sobie jej rytmu, wsłuchania się w jej głos, a wszystko skąpane w odrobinie magii ukrytej w uprawianych przez naszych dziadków i pradziadków (babcie też mamy na myśli) wróżbach.

Nie możemy też pominąć innego skutku tego wydarzenia, wpisanego w działalność Stowarzyszenia „Nad Bzurą”, jakim jest dostrzeżenie i docenienie urody naszej rzeki.

Szczegóły programu tegorocznych Sobótek nad Bzurą pojawią się wkrótce. Ale wiemy już, że wzorem lat poprzednich, będą na pewno plecione i puszczane na rzekę wianki, symboliczne, nocne kąpiele w Bzurze, szukanie legendarnego kwiatu paproci, tradycyjna muzyka, a także wielkie ludowe ognisko, a nawet ognisk więcej.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Sobótki 22 czerwca od godziny 18.00 na teren Moto Przystani w Plecewicach. Wstęp oczywiście wolny.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone