Zamknij

Kocham Polskę... Władysław Ślewiński po raz IX

13:39, 04.06.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Przed nami IX wydarzenie artystyczne Kocham Polskę… Władysław Ślewiński, które odbędzie się 6 czerwca w kramnicach miejskich w Sochaczewie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda, choć jak mówi Jarosław Miaśkiewicz, główny organizator wydarzenia, nie sposób pominąć także zaangażowania premiera i ministra kultury.

 

Ogólnopolski konkurs związany od ośmiu edycji z IX wydarzeniem Kocham Polskę… Władysław Ślewiński, rozpoczął się w połowie lutego. W tym roku nosi nazwę Kocham Polskę... oblicze polskiej ziemi. Jak mówi Jarosław Miaśkiewicz:

- Na konkurs wpłynęło 570 prac w różnej technice. Nagród zawsze wręczam dużo, a w tym roku aż 58. Należy tu wspomnieć, że prezydent i premier przekazali dla zwycięzców nagrody rzeczowe, zaś minister kultury 10 tysięcy złotych do podziału. 20 osób otrzyma więc po 500 złotych. Finansowo organizację przedsięwzięcia wsparły także samorządy miasta Sochaczew, gminy Młodzieszyn i Teresin.

Nagrodzone prace będzie można obejrzeć na I piętrze MBP w Sochaczewie od 6 czerwca do 1 września na wystawie pokonkursowej.

Wydarzenie rozpocznie się 6 czerwca o 11.00 odśpiewaniem hymnu. Jarosław Miaśkiewicz wyrecytuje także Elegię o chłopcu polskim, Kamila Krzysztofa Baczyńskiego, a następnie zobaczymy występ kapeli góralskiej z Nowego Targu. W programie przewidziano również występ chóru uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie. W dalszej części spotkania zwycięzcom zostaną wręczone nagrody.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone