Zamknij
REKLAMA

Dworek w Żelazowej Woli zaprasza. Wielki Romantyzm i arie z oper

13:16, 25.04.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Wybitny polski kompozytor Stanisław Moniuszko, znany jest głównie jako autor pieśni i opery narodowej. 8 maja, czyli niemal w 200. rocznicę urodzin artysty, wysłuchamy w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli, wybranych arii z jego oper Hrabina, Paria, Verbum Nobile i Flis, w których znajdziemy liczne nawiązania do rytmów tańców narodowych oraz komentarze do ówczesnego społeczeństwa.

 

Do czego nawiązywały sceniczne sztuki Moniuszki? Czym objawia się patriotyczny charakter tych najwybitniejszych? Dowiemy się, które elementy dzieła decydują o patriotycznym charakterze, zapoznamy się z wybranymi bohaterami oper, przybliżymy kontekst społeczny, motywy rytmów narodowych oraz cytaty z tańców tradycyjnych obecnych w operach. Przekonamy się, jak doniosłą rolę odgrywały pieśni i tańce w XIX wieku, kiedy były nośnikiem wartości narodowych i patriotycznych. Recital wokalny uzupełnią wybrane pieśni Moniuszki, spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.

Śpiew: Ewa Leszczyńska

Fortepian: Paweł Sommer

Komentarz: Aleksander Laskowski

Wstęp: 1 zł / osoba (w cenie udział w koncercie oraz możliwość wcześniejszego, indywidualnego zwiedzania wystawy stałej oraz parku)

Rezerwacje: bilety.nifc.pl, mkazur@nifc.pl


 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone