Zamknij

Mistrz Języka Polskiego w SP4. Formuła zaskoczyła wszystkich

16:03, 02.04.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Dziś w Szkole Podstawowej nr 4 w Sochaczewie odbyła się pierwsza edycja powiatowego konkursu „Mistrz Języka Polskiego”. W jego trakcie uczestnicy zmierzyli się m.in. z zadaniami z zakresu frazeologii, leksykologii, literatury, słowotwórstwa czy pracy z lekturą.

 

Uczniowie na bieżąco udzielali odpowiedzi w tych kategoriach. Oceną zajęło się profesjonalne jury, które składało się z przedstawicieli władz miasta, Radia Sochaczew, sponsorów nagród i poczęstunku. W jury znalazła się także Katarzyna Gawkowska z Teatru Ochota.

Jak mówi dyrektor SP4, Anna Kuliś:

- Uczniowie musieli się wykazać umiejętnościami językowymi, polotem, kreatywnością. Klasy 4-6 świetnie sobie poradziły, natomiast w klasach 7-8 był problem z etapem związanym ze znajomością lektur, zapisanych w regulaminie konkursu.

Wyjątkowa forma konkursu sprawdziła się, co wynika z relacji uczestników i jurorów. Jak mówi Karolina ze Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie:

- Ta forma konkursu jest wyjątkowa. Pytania były trudne, niekiedy podchwytliwe, ale bardzo ciekawe i za pomysł należy się organizatorom wielki plus.

Podobnego zdania są Julia i Weronika ze Szkoły Podstawowej nr 7:

- Uważam, że forma konkursu była świetna. Wąż kreatywny i pytania to było coś, co wyróżniło konkurs. Uczestnicy mogli poczuć się tu bardzo swobodnie, także ze względu na ten rodzaj formuły.

A w tym wszystkim chodzi o jedno, promowanie poprawnej polszczyzny i miłości do naszego języka, zresztą niełatwego, co podkreślała polonistka prowadząca konkurs, Anna Traczyk.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone