Zamknij
REKLAMA

Spotkanie ze Sztuką w Jezioranach znowu nas zaskoczy

11:57, 13.03.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Spotkanie towarzyskie w artystycznym otoczeniu - tak można podsumować Spotkania ze Sztuką, które odbywają się w Jezioranach. Przed nami kolejne takie spotkanie, tym razem z nowością w postaci projekcji filmów. 

 

Przed nami kolejne Spotkanie ze Sztuką w Jezioranach, które zaczęły się od spotkania Dariusza Zborowskiego i Tomasza Ertmana, z których rozmowy wykiełkował pomysł, aby wyciągnąć z domów miejscowych twórców. Spotkania ze sztuką mają otwartą formułę spotkań towarzyskich, na których są prezentowane sztuki wizualne, ale i muzyka.

Spotkania ze Sztuką odbywają się cyklicznie, w trzeci piątek miesiąca. 15 marca odbędzie się kolejne, ale dosyć wyjątkowe, bo po raz pierwszy odbędzie się na nim projekcja filmów, jak mówi Tomasz Ertman:

- Atrakcji będzie sporo – pierwsza część to prezentacja dwóch filmów. Pierwszy, surrealistyczny „Pies andaluzyjski”, drugi – etiuda filmowa Gamida Ibadullayeva. Do tych dwóch filmów będzie muzyka na żywo, którą zagra zespół Gamida. Być może zaprezentujemy także zapowiedź filmu, autorstwa Gamida, którego premiera odbędzie się w połowie kwietnia. Nad wykonaniem i muzyką czuwali ludzie z Pracowni Eksperymentów Audiowizualnych. W drugiej części spotkania swoje prace pokaże Jędrzej Bieńko, a muzyką zajmie się duet Para pod postacią Michaliny Bieńko, grającej na klarnecie i pianinie oraz Paweł Bednarczyk, rozmiłowany w instrumentach elektronicznych.

Jak mówi Magdalena Zborowska, wspierająca organizację wydarzeń:

- Staramy się łączyć różne sfery działalności artystycznej. Na przestrzeni czterech sezonów udało nam się zaprosić sporo fotografików, malarzy, muzyków, poetów, aktywizować ich i dać im możliwość zaprezentowania swojej twórczości. Często osoby te wracają do nas już jako goście.

Spotkanie ze Sztuką odbędzie się 15 marca o 18.00 w Gospodarstwie Agroturystycznym Jeziorany w Kożuszkach Parcel 61c.

(J.L)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone