Zamknij
REKLAMA

Spotkanie dzieci z archeologiem w sochaczewskim muzeum

13:27, 05.02.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj

We wtorek dzieci od pięciu do dziesięciu lat miały okazję dowiedzieć się skąd wiemy o najstarszych dziejach Ziemi i człowieka. Mogły wysłuchać opowieści zawodowego archeologa oraz zobaczyć film animowany o tym, jak wyglądało życie na naszej planecie, kiedy nie było jeszcze komórek, internetu, pisma, a najbezpieczniejszym lokum była jaskinia, w której nie nocował niedźwiedź. 

Spotkanie z archeologiem, to jedna z atrakcji, jaką dla uczniów w czasie ferii zimowych przygotowali pracownicy muzeum. W środę 6 stycznia muzeum będzie bezpłatnie udostępnione zwiedzającym  od godziny 12 do 15. Przewodnicy będą obsługiwali grupy liczące co najmniej cztery osoby.

Na sobotę muzeum przygotowało pokaz rekonstrukcyjny „W obozie powstańców styczniowych 1863 r.”. W jego trakcie odbędzie się pokaz strzelecki broni czarno-prochowej, wystąpią rekonstruktorzy w strojach z epoki, a odwiedzającym będą przedstawione wykład i wystawa zabytków z czasów powstania styczniowego na ziemi sochaczewskiej w latach 1863-64 r.

(P.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone