Zamknij

Jam jest dudka. 3 edycja powiatowego konkursu kolęd przed nami

14:31, 07.01.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

16 stycznia odbędzie się trzecia edycja powiatowego konkursu kolęd i pastorałek „Jam jest dudka”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Sochaczewie im. Marii Konopnickiej. Czasu na zapisy pozostało niewiele.

 

Przed nami trzecia edycja konkursu powiatowego kolęd i pastorałek ph.: „Jam jest dudka”. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu sochaczewskiego. To ostatnie dni, kiedy szkoła może zgłaszać swoich kandydatów, jak mówi Katarzyna Proch, pomysłodawczyni i organizatorka przedsięwzięcia:

- Zgłoszenia przyjmujemy do 9 stycznia. Zapisywać można się mailowo lub w sekretariacie szkoły. Na stronie internetowej placówki znajduje się karta zgłoszenia, regulamin i wszystkie potrzebne uczestnikom informacje.

Uczniowie wystąpią w kilku kategoriach wiekowych. Pierwsza to przedszkola i klasy zerowe, w ramach których może wystąpić po jednym soliście i po jednym zespole z danej placówki, przy czym zespół może składać się nawet z kilkunastoosobowej grupy. Kolejne kategorie to klasy 1-3, 4-6 i 7-8. W poszczególnych kategoriach szkoły mogą wystawić po dwóch solistów i po jednym zespole, przy czym zespół może liczyć maksymalnie sześć osób.

Tegoroczną nowością jest sposób ogłoszenia wyników. W dniu konkursu poznamy tylko najmłodszych laureatów. Pozostali o wynikach dowiedzą się dzień później ze strony internetowej szkoły. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 18 stycznia o 17.00 w kramnicach miejskich i będzie połączone z koncertem laureatów. Tego samego dnia w kramnicach wystąpi także Sochaczewska Orkiestra Dęta.

Prawdopodobnie laureaci pierwszych miejsc zapewnią także oprawę Mszy Świętej w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Boryszewie. Jak mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sochaczewie, Dariusz Kosiński, konkurs kolęd i pastorałek to tylko jedna z inicjatyw międzyszkolnych:

- Okres świąteczny to szczególny czas, także u nas w szkole. Zrodziło się w związku z nim wiele inicjatyw międzyszkolnych. Oprócz konkursu kolęd realizujemy chociażby akcję „Cztery pory roku”, w ramach której przedszkolaki organizują jasełka. Raz w miesiącu zapraszamy też sochaczewskie świetlice do odwiedzin naszej placówki, bo stawiamy na integrację.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone