Zamknij

Jam jest dudka. 3 edycja powiatowego konkursu kolęd przed nami

14:31, 07.01.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

16 stycznia odbędzie się trzecia edycja powiatowego konkursu kolęd i pastorałek „Jam jest dudka”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Sochaczewie im. Marii Konopnickiej. Czasu na zapisy pozostało niewiele.

 

Przed nami trzecia edycja konkursu powiatowego kolęd i pastorałek ph.: „Jam jest dudka”. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu sochaczewskiego. To ostatnie dni, kiedy szkoła może zgłaszać swoich kandydatów, jak mówi Katarzyna Proch, pomysłodawczyni i organizatorka przedsięwzięcia:

- Zgłoszenia przyjmujemy do 9 stycznia. Zapisywać można się mailowo lub w sekretariacie szkoły. Na stronie internetowej placówki znajduje się karta zgłoszenia, regulamin i wszystkie potrzebne uczestnikom informacje.

Uczniowie wystąpią w kilku kategoriach wiekowych. Pierwsza to przedszkola i klasy zerowe, w ramach których może wystąpić po jednym soliście i po jednym zespole z danej placówki, przy czym zespół może składać się nawet z kilkunastoosobowej grupy. Kolejne kategorie to klasy 1-3, 4-6 i 7-8. W poszczególnych kategoriach szkoły mogą wystawić po dwóch solistów i po jednym zespole, przy czym zespół może liczyć maksymalnie sześć osób.

Tegoroczną nowością jest sposób ogłoszenia wyników. W dniu konkursu poznamy tylko najmłodszych laureatów. Pozostali o wynikach dowiedzą się dzień później ze strony internetowej szkoły. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 18 stycznia o 17.00 w kramnicach miejskich i będzie połączone z koncertem laureatów. Tego samego dnia w kramnicach wystąpi także Sochaczewska Orkiestra Dęta.

Prawdopodobnie laureaci pierwszych miejsc zapewnią także oprawę Mszy Świętej w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Boryszewie. Jak mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sochaczewie, Dariusz Kosiński, konkurs kolęd i pastorałek to tylko jedna z inicjatyw międzyszkolnych:

- Okres świąteczny to szczególny czas, także u nas w szkole. Zrodziło się w związku z nim wiele inicjatyw międzyszkolnych. Oprócz konkursu kolęd realizujemy chociażby akcję „Cztery pory roku”, w ramach której przedszkolaki organizują jasełka. Raz w miesiącu zapraszamy też sochaczewskie świetlice do odwiedzin naszej placówki, bo stawiamy na integrację.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone