Zamknij

Kiermasz świąteczny Boże Narodzenie Sochaczew 2018. Zapraszamy

10:23, 05.12.2018 | Starostwo Sochaczew
REKLAMA
Skomentuj

Zapraszamy wszystkich ceniących rękodzieło na kiermasz świąteczny „Boże Narodzenie na Mazowszu”, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Powiatowy Zespół Edukacji oraz Hotel Chopin. Tegoroczna, siódma edycja, odbędzie się w niedzielę 9 grudnia w sali balowej hotelu przy ul. Traugutta 21, w godzinach 10.00 – 15.00.

 

Poprzednie edycje kiermaszu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, średnio gościliśmy około 80 wystawców z terenu powiatu i ościennych gmin, a nawet Warszawy, Grodziska czy Skierniewic i Łowicza. Liczymy zatem, że w tym roku będzie podobnie. Zapraszamy już dziś na tę imprezę promocyjno-wystawienniczą. Będzie to okazja nie tylko do podziwiania rękodzieła i wyrobów świątecznych, ozdobnych, ale być może zakupu upominków świątecznych dla najbliższych. Swoje wyroby zaprezentują indywidualni wystawcy, ale też instytucje, w tym placówki pomocowe, oświatowe, szkoły.

Kiermasz stanowi doskonałą okazję do utrwalenia tradycji świątecznych i promowania Ziemi Sochaczewskiej. Zwiedzający będą mogli zakupić świąteczne dekoracje i ozdoby do domu, a także upominki, które będą doskonałym i wyjątkowym prezentem pod choinkę dla bliskich.

 

Bogate stoiska

Na kilkudziesięciu stoiskach wystawienniczych oferowane będą nie tylko ozdoby choinkowe i stroiki i dekoracje świąteczne, kartki świąteczne, ale również wyroby rękodzielnicze i produkty lokalnych wytwórców. Będą wyroby szydełkowe, ceramiczne, z filcu, z drewna czy masy solnej. Pojawią się stoiska z biżuterią, obrazami, aniołami i ręcznie wykonanymi zabawkami dla najmłodszych. Będzie można też zakupić pierniki, miody i inne produkty pszczele, będą ciasta, chleby, powidła, soki a nawet swojskie wyroby wędliniarskie, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem jak co roku.

Swoje wyroby zaprezentuje ponad 80 wystawców, głównie z powiatu sochaczewskiego, ale także z Błonia, Warszawy, Skierniewic, Tomaszowa Mazowieckiego, Łowicza, Mińska Mazowieckiego, Kościerzyny, Łodzi, Radzymina, Grodziska Mazowieckiego, Starych Babic, Milanówka a nawet z Kielc czy Radzymina, Łącka czy z powiatu żyrardowskiego.

 

Partnerzy

W tym roku będą również z nami podopieczni naszych powiatowych placówek: uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie, Zespołu Szkół w Teresinie, Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Zespołu Szkół im.
J. Iwaszkiewicza. Ozdoby świąteczne będą sprzedawać podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Będą też sochaczewskie drużyny harcerskie i Warsztat Terapii Zajęciowej czy wychowankowie z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach,.

 

Program

W programie: ok. godz. 11.00 wspólne kolędowanie z wychowankami Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej z Giżyc, a wcześniej o 10.30 oficjalne otwarcie kiermaszu oraz jak zawsze degustacja tradycyjnych potraw świątecznych przygotowanych przez kuchnię Hotelu Chopin (o godz. 12.00 i 14.00).

Organizatorzy zaplanowali konkursy dla najmłodszych z nagrodami.

Wybrane i nagrodzone pucharem starosty zostanie też najatrakcyjniejsze stoisko świąteczne. Rok temu zdobyła ten puchar Aneta Kusiak z gminy Brochów.

 

Zapraszamy do odwiedzenia w świąteczną niedzielę, 9 grudnia kiermaszu bożonarodzeniowego. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. A po kiermaszu, od godz. 15.00 w imieniu władz miasta zapraszamy na plac Kościuszki na wspólne rodzinne kolędowanie i spotkanie ze Świętym Mikołajem.

 

(Starostwo Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone