Zamknij

Sochaczewianie odznaczeni medalami 100-lecia. Od premiera z rąk wojewody

20:03, 30.11.2018 | MF
REKLAMA
Skomentuj

Dziś wojewoda mazowiecki w imieniu premiera naszego kraju wręczył 65 wyróżnionym  mieszkańcom województwa medale 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wśród odznaczonych znaleźli się też sochaczewianie.

 

Dziś w siedzibie wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery odbyła się uroczystość wręczenia „Medali 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę” nadanych przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wśród 65 wyróżnionych mieszkańców województwa znaleźli się znani sochaczewianie: Paweł Rozdżestwieński – dyrektor Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Andrzej Kierzkowski – przewodniczący Rady Powiatu oraz ksiądz prałat Jan Zieliński, obywatel honorowy Brochowa.

Bezpośrednio po uroczystości udało nam się porozmawiać z Pawłem Rozdżestwieńskim, który tak skomentował odznaczenie go medalem.

- Cieszę się, że Sochaczew został zauważony w setną rocznicę odzyskania niepodległości, zawdzięczamy to wielu ważnym i merytorycznie przygotowanym wydarzeniom okolicznościowym. Dla mnie osobiście, jako sochaczewianina, wyróżnienie przez premiera Polski jest wielkim i ważnym wydarzeniem. Ale to wyróżnienie to nagroda  dla wszystkich pracowników muzeum w 45 rocznicę powstania naszej placówki, która przypada właśnie w bieżącym roku.

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone