Zamknij

Stypendia rozdane: zdolnych uczniów więcej niż rok temu

15:52, 10.10.2018 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

W Starostwie Powiatowym w Sochaczewie celebrowano dziś Dzień Edukacji Narodowej. Była to okazja do nagrodzenia uczniów stypendiami. Nie zapomniano również o nauczycielach oraz dyrektorach szkół.

 

Stypendia otrzymało dziewięćdziesięciu siedmiu uczniów. Osiemdziesiąt trzy osoby otrzymały stypendia za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce, zaś za osiągnięcia sportowe i artystyczne czternaście osób. To więcej niż w roku ubiegłym.

Jak mówi starosta, Jolanta Gonta:

- W tym roku mamy większą liczbę stypendystów. Cieszymy się, że jest progres i że uczniowie dostrzegają coraz częściej, że uczą się dla siebie. Większość uczniów widzi cel nauki, nie trzeba ich do tego zmuszać. Mamy tutaj kolejne pokolenie ludzi, którzy kiedyś nas zastąpią i wiemy, że możemy powierzyć w ich ręce los nasz i przyszłych pokoleń.

Największą liczbę stypendystów od lat posiada Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. To powód do dumy dla dyrekcji i nauczycieli, kształcących w placówce.

Jak mówi dyrektor szkoły, Dariusz Miłkowski:

- Wszyscy dyrektorzy są dumni ze swoich uczniów. Cieszę się, ze naszej szkole przypadła największa pula stypendiów, to świadczy o jakości kształcenia. Jak widać odbywa się ono na wysokim poziomie.

 

Po nagrodzeniu uczniów, przyszła kolej na docenienie kilku nauczycieli. Stopień mianowany otrzymało pięcioro nauczycieli, ale nie zapomniano o dyrektorach szkół, którzy odebrali z rąk starosty symboliczne nagrody.

 

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone