Zamknij

Faust: bezpłatny spektakl operowy w Nieborowie

07:45, 14.09.2018 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę 15 września w Nieborowie miłośnicy muzyki operowej oraz osoby, pragnące się z tym rodzajem muzyki zapoznać, a być może i polubić, będą mieli do tego okazję. W dodatku całkiem bezpłatnie.

 

Dziedziniec Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie ożyje za sprawą sobotniego spektaklu operowego, którego organizatorami są Muzeum w Nieborowie i Arkadii oraz FundacjaTrzy Trąby Dzięki partnerom wydarzenia jest bezpłatne.

Spektakl operowy Faust wg Antoniego Radziwiłła, który zostanie przedstawiony na dziedzińcu pałacu, nie został wybrany przypadkowo, bo to właśnie Antoni Henryk Radziwiłł, polski muzyk, opatrzył tragedię Goethego oprawą muzyczną jako pierwszy w historii. Muzyka napisana do Fausta została wydana przez Akademię Śpiewu w Berlinie w 1835 r. i liczyła blisko 600 stron emocjonalnego ładunku. Książę tworzył oprawę do dzieła Goethego z prawdziwym pietyzmem. Nic więc dziwnego, że zajęło mu to ponad dwadzieścia lat.

Efekty będziemy mogli podziwiać w sobotę. Spektakl w reżyserii Jitki Stokalskiej odbędzie się 15 września o godz. 20:00 na dziedzińcu Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie. Zachęcamy do udziału.

(Redakcja)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone