Teresin w V lidze. Zdecydowały rzuty karne

07:45, 27.06.2022 . Aktualizacja: 07:45, 27.06.2022

Piłkarze KS Teresin awansowali do V ligi. W meczu barażowym pokonali Orła Wierzbica dopiero po rzutach karnych.

W pierwszym meczu rozegranym w Teresinie było 2:2. Na rewanżowe spotkanie podopieczni Sebastiana Kęski jechali z z jasnym celem, czyli rozstrzygnięcia tego meczu na swoja korzyć. Do przerwy plan był zrealizowany w stu procentach. Po golu samobójczym i trafieniu Michała Madeja, Teresin schodził na przerwę prowadząc 2:0.

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze, którzy zdołali wyrównać stan spotkania. 2:2 i dogrywka, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych bardzo dobrze spisał się bramkarz Teresina, Konrad Drązikowski, który po mistrzowsku obronił uderzenie rywala. Kropkę nad „i” postawił Sebastian Parśniak, który uderzył w górny róg na dwa tempa.

Tym samym piłkarze Teresina awansowali do V ligi. Gratulujemy!

Orzeł Wierzbica - KS Teresin 2:2 (0:2) k 1:3

Bramki: gol samobójczy, Michał Madej - karny

Teresin: Konrad Drązikowski - Marcin Welk, Adrian Binienda, Kamil Smoliński - Patryk Szewczyk, Mateusz Mikulski (68 Jakub Kowalski), Mateusz Struzik, Marcin Bauman - Kamil Kacprzak (87 Dominik Popławski), Michał Madej, Sebastian Parśniak