Pracowity czerwiec i dobre starty Aktywnych

14:29, 17.06.2021 B.S Aktualizacja: 14:29, 17.06.2021

Zawodnicy Klubu Maratończyka Aktywni Sochaczew dobrze spisali się w Piasecznie, Teresinie, Warszawie i w Toruniu. Starty na otwartych obiektach, a także regularne treningi pomagają młodym lekkoatletom poprawiać rekordy życiowe. To także możliwość zebrania kolejnego cennego doświadczenia. O sukcesach poinformował trener Emanuel Zimny.

2 czerwca 2021 w Toruniu odbył się Memoriał Grzegorza Duneckiego. W zawodach tych wystartowała Julia Skomiał.

- Julia w tych prestiżowych i ogólnopolskich zawodach zajęła 3 miejsce w biegu na 100 metrów. Wynik jaki uzyskała 12.80 przy wietrze (-0.6 m/s) jest bardzo dobrym rezultatem. Znakomicie rokującym na najbliższą przyszłość - tłumaczy trener Emanuel Zimny.

5 czerwca w Piasecznie po raz 4 odbył się Memoriał Sławomira Rosłona. Starty nie były łatwe ze względu na panujący upał. Jak napisał Emanuel Zimny, zawodnikom Klubu Maratończyka Aktywni Sochaczew udało się także zadebiutować w kilku konkurencjach.

Aż 6 Aktywnych zawodniczek stanęło do rywalizacji na dystansie 100 metrów poniżej ich wyniki:

- Julia Skomiał 12.73 (najszybszy oficjalny start, niestety ze względu na minimalnie nie regulaminowy wiatr +2.1 m/s nie jest to oficjalny rekord życiowy zawodniczki.)

- Maja Madanowska 15.03

- Gabriela Flis 15.08

- Julia Gala 15.12

- Alicja Nowak 16.51 (debiut)

- Oliwia Rybak 17.92 (debiut)

W biegu na 200 metrów odnotowaliśmy dwa starty.

- Julia Skomiał 27.59

- Wiktoria Gapys 30.78 (debiut)

600 metrów:

- Natalia Hoyer 1.49.70 (debiut i nabieganie 5 klasy sportowej)

- Karolina Kuracka 1.51.02 (rekord życiowy)

- Dominika Karbowiak 1.56.89 (debiut)

W biegu na 1000 metrów - uczestniczyli chłopcy po raz pierwszy startujący w barwach KM Aktywni Sochaczew.

- Kacper Gierasik 3.14.10

- Bartłomiej Gala 3.41.06

Debiut na 400 metrów:

Szymon Gajda z wynikiem 62.27

12 czerwca w Teresinie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza dla kategorii wiekowych U12 i U14.

- Na starcie nie mogło zabraknąć licznej grupy KM Aktywni Sochaczew. Podczas zawodów padło wiele cennych dla nas rezultatów. Najwyżej sklasyfikowana została Natalia Hoyer zajmując 3 miejsce w biegu na 300 metrów ze znakomitym rezultatem 45'09 - informuje trener Emanuel Zimny.

Natalia Hoyer - 8.90 (rekord życiowy)

Patrycja Ptaszyńska - 8.92 (rekord życiowy)

Tomasz Stępniak - 22.50

12-13 czerwca 2021 w Warszawie rozgrywane były Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w lekkiej atletyce w kategoriach wiekowych U18 i U20 oraz w ramach Mistrzostw Warszawy rozegrano rzut młotem dla kategorii wiekowej U16. Bardzo widoczni na zawodach byli zawodnicy KM Aktywni Sochaczew którzy wywalczyli 4 miejsca na podium.

- Rywalizację rozpoczęły młociaki. W kategorii U16 dopiero zadebiutowały i już "wskoczyły" na podium. Amelia Czubatka zdobyła srebrny medal jej wynik to 25.31, na trzecim miejscu podium stanęła Viktoria Niewiadomska z wynikiem 18.55. W kategorii U18 na drugim miejscu uplasowała się Weronika Krzemińska z nowym rekordem życiowym 32.36. W konkurencjach biegowych brązowy medal trafił do Julii Skomiał kategoria U18. W swojej koronnej konkurencji - biegu na 100 m uzyskała wynik 12.85 (wiatr +1.5 m/s) - dodaje trener Emanuel Zimny.