Ania Mrożewska zgarnia medale Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym

07:44, 11.12.2020 B.S Aktualizacja: 07:47, 11.12.2020

Ratowniczka Ania Mrożewska miniony weekend z pewnością zaliczy do udanych. Od 4 do 6 grudnia w Szczecinie odbywały się XI Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Zawodniczka związana z sochaczewskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym zdominowała kategorię Junior i wróciła z zawodów z 10 medalami. W Szczecinie startował także Adrian Liszkiewicz.

Sochaczewska zawodniczka zdominowała kategorię Junior i kolejny raz ambitnie walczyła z bardziej doświadczonymi ratowniczkami. Z 10 medali wywalczonych przez Anię Mrożewską aż 4 są w najcenniejszym dla sportowca kolorze. Zawodniczka w kategorii Junior zdobyła wspomniane 4 złota, srebro i brąz, a w Open 2 srebra i 2 brązowe krążki. Wygrana w klasyfikacji junior i 3 miejsce w Open to bardzo dobry wynik. W Szczecinie wystartowało 85 zawodniczek z całego kraju.

W Szczecinie w kategorii Juniorów Młodszych startował także Adrian Liszkiewicz, któremu zabrakło szczęścia. Najlepiej poszło mu w konkurencji 100 m ratownictwo kombinowane, gdzie uzyskał drugi czas, lecz niestety został zdyskwalifikowany. Adrian Liszkiewicz finalnie został sklasyfikowany na 23 miejscu klasyfikacji generalnej Juniorów Młodszych.