Mazowiecki Turniej Judo w Sochaczewie

23:10, 10.12.2020 B.S Aktualizacja: 23:11, 10.12.2020

W sobotę 5 grudnia w Sochaczewie w kategoriach U-10, U-12 i U-14 rywalizowali młodzi judocy. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Mazowiecki Turniej Judo Sochaczew CAP, który został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy "Siódemka'' Sochaczew. Podopieczni trenera Janusza Piechny wywalczyli 11 medali, w tym aż 2 złote.

Sportowa rywalizacja rozpoczęła się o 9:30. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Janusz Piechna, trener i organizator Mazowieckiego Turnieju Judo. Wśród zaproszonych gości pojawili się także Kinga Kubicka brązowa medalistka Mistrzostw Europy, była trenerka kadry narodowej Polskiego Związku Judo oraz Damian Lisiewicz, pierwszy trener tegorocznej złotej medalistki Mistrzostw Europy Katarzyny Sobierajskiej.

UKS "Siódemka" Sochaczew do rywalizacji wystawił 16 zawodników, którzy wywalczyli 11 medali, w tym 2 złote, 4 srebrne i 5 brązowych.

Wyniki:

Kategoria Wiekowa Dzieci (Rocznik 2007-2008):

II-miejsce zdobyła Olga Piechna w kategorii wagowej 70 kg.

III-miejsce zdobył Filip Kaźmierski w kategorii wagowej 73 kg.

III-miejsce zdobyła Zofia Chrost w kategorii wagowej 48 kg.

V-miejsce zdobył Hubert Pietruszka w kategorii wagowej 39 kg.

Kategoria Wiekowa Dzieci młodsze (Rocznik 2009-2010):

I-miejsce zdobyła Maja Dachowska w kategorii wagowej 40 kg.

II-miejsce zdobył Dominik Łapczyński w kategorii wagowej 27 kg.

XI-miejsce zdobył Jakub Chrost w kategorii wagowej 36 kg.

Kategoria Wiekowa Dzieci mini (Rocznik 2011-2012):

I-miejsce zdobył Jan Orliński w kategorii wagowej 24 kg.

III-miejsce zdobyła Michalina Brysiak w kategorii wagowej 30 kg.

III-miejsce zdobył Aleksander Boczkowski w kategorii wagowej 24 II-miejsce zdobył Oskar Woźniak w kategorii wagowej 42 kg.

III-miejsce zdobył Jakub Adamiak w kategorii wagowej 42 kg.

II-miejsce zdobył Adam Salamon w kategorii wagowej 55 kg.

V-miejsce zdobyła Oliwia Wilczek w kategorii wagowej 27 kg.

IX-miejsce zdobył Ksawery Wosiński w kategorii wagowej 36 kg.

IX-miejsce zdobył Mikołaj Domański w kategorii wagowej 30 kg.

VII-miejsce zdobył Maksymilian Stępniak w kategorii wagowej 38 kg.

W Klasyfikacji medalowej klubów UKS „Siódemka” Sochaczew uplasował się na 7 miejscu wśród 37 sklasyfikowanych klubów.