Zamknij
REKLAMA

Teresin wyróżniony. Nowy Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Zapaśniczego

12:27, 11.08.2020 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

Zarząd Polskiego Związku Zapaśniczego dnia 31 lipca 2020 roku mianował na stanowisko Dyrektora Sportowego Artura Albinowskiego, który na co dzień związany jest z sekcją zapaśniczą klubu LKS Mazowsze Teresin. Nowy rozdział zawodowy rozpoczął się 10 sierpnia od udziału w zgrupowaniu Kadry Narodowej Seniorów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym w ośrodku COS OPO Cetniewo we Władysławowie. 

Artur Albinowski od wielu lat jest związany z zapasami. Najpierw sam, jako zawodnik poznawał tajniki tej olimpijskiej dyscypliny sportowej. Później jako trener dzielił się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodymi zawodnikami LKS Mazowsze Teresin.

Jak argumentuje swoją decyzję Polski Związek Zapaśniczy:

"Podopieczni trenera Albinowskiego od 2003 roku zdobyli blisko 250 medali rangi Mistrzostw Polski w zapasach w stylu wolnym, stylu klasycznym i zapasach kobiet, w tym 60 tytułów Mistrzów Polski. Prowadzone przez niego grupy szkoleniowe wielokrotnie wygrywały w Polsce w rywalizacji sportu dzieci i młodzieży w zapasach w stylu wolnym. Trenowany przez niego zawodnik Kamil Rybicki, brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów z 2014 roku, jest aktualnie na razie jedynym zawodnikiem w Polsce w zapasach w stylu wolnym, który wywalczył awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio."

Artur Albinowski od 10 sierpnia realizuje swoje nowe obowiązki zawodowe i bierze udział w zgrupowaniu Kadry Narodowej Seniorów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym w ośrodku COS OPO Cetniewo we Władysławowie.

Trenerowi LKS Mazowsze Teresin życzymy powodzenia i realizacji wielu ciekawych sportowych projektów. Gratulacje należą się także całej teresińskiej sekcji, którą poza utalentowanymi zawodnikami tworzą doskonali trenerzy i działacze. O tym najlepiej świadczą sportowe sukcesy i otrzymywane wyróżnienia. 

Foto: LKS Mazowsze Teresin

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz