Orkan Sochaczew przegrywa z Łodzią po zaciętym meczu w Chodakowie

03:03, 20.10.2019 B.S Aktualizacja: 12:57, 20.10.2019

W sobotnie popołudnie 19 października sochaczewscy Rycerze zostawili dużo serca na boisku w Chodakowie i po zaciętym meczu przegrali z liderem Ekstraligi 14:35. Choć momentami gospodarze mieli wyraźną przewagę w polu to goście częściej zdobywali punkty i kontrolowali przebieg spotkania. Drużyna Master Pharm Rugby Łódź w tym sezonie jeszcze nie przegrała i jest mocnym kandydatem do zdobycia mistrzowskiego tytułu.

Już w pierwszej minucie meczu zawodnicy Master Pharm Rugby Łódź popisali się świetną akcją lewym skrzydłem, która zaowocowała pierwszymi punktami. Na odpowiedź Orkana Sochaczew kibice czekali do 36 minuty. Wtedy przyłożenie zdobył Mateusz Pawłowski, a podwyższył Michał Kępa. Niestety była to jedyna zdobycz punktowa Orkana w pierwszej części meczu. Goście z 19 punktami na koncie w końcówce wykorzystali jeszcze rzut karny i do szatni schodzili prowadząc 7:22.

W drugiej części meczu Orkan grał agresywnie, wysoko i budował przewagę w polu. Doskonale spisywała się także formacja młyna. Niestety sochaczewska drużyna popełniała błędy w obronie, co bez skrupułów wykorzystywali zawodnicy Master Pharm Rugby Łódź. Tuż przed 60 minutą goście zdobyli kolejne punkty, a boisko niestety musiał opuścić kontuzjowany Bartłomiej Sadowski. W 65 minucie Michała Gadomskiego zmienił Wiktor Dobrowolski. Orkan przez dobrych kilka minut pracował na połowie rywala, aż w końcu zdobył upragnione punkty. W 69 minucie przyłożenie zdobył Joshua Chisanga, który razem z Emmanuelem Mavalą dołączył do drużyny zaledwie 2 dni przed meczem VII kolejki Ekstraligi. Kolejne 2 punktu z podwyższenia zdobył Michał Kępa. Na boisku pojawili się jeszcze Taniela Samita oraz Tomasz Markiewicz.

- Zabrakło trochę dyscypliny w tym, co robiliśmy. Popełnialiśmy błędy w obronie i to zadecydowało o tak wysokiej przegranej. Gra tego nie odzwierciedlała. Graliśmy prawie cały czas na połowie przeciwnika, młyn pracował na przedpolu punktowym, a to rywale zdobywali punkty. Bierzemy winę na siebie i będziemy pracować przed meczem z Siedlcami. Ten tydzień poświęcimy jeszcze na formę przed kolejnym turniejem "siódemek" - mówi Maciej Brażuk, kapitan drużyny.