Warsaw Judo Open. Jak poszło zawodnikom Orkana?

16:24, 03.10.2019 B.S Aktualizacja: 16:25, 03.10.2019

28 września w Warszawie odbył się prestiżowy turniej Warsaw Judo Open, który przyciągnął 1800 zawodników z 29 państw świata. VII miejsce w Międzynarodowym Pucharze Polski U16 wywalczył Jan Jesiołowski, który jest zawodnikiem UKS Orkan-Judo Sochaczew.

Uczniowski Klub Sportowy Orkan-Judo Sochaczew wystawił do rywalizacji trzech zawodników. Na Warsaw Judo Open bardzo dobrze zaprezentował się Jan Jesiołowski, który zanotował jeden ze swoich najlepszych do tej pory startów. W kategorii wagowej do 60 kg rywalizowało aż 98 zawodników. Reprezentant Sochaczewa po wygraniu 4 pojedynków znalazł się na doskonałym 7. miejscu, co więcej był jedynym polakiem w punktowanej siódemce.

Do rywalizacji w tej kategorii przystąpił także Eryk Osiński, który niestety nie przeszedł eliminacji. W kategorii wagowej do 66 kg walczył także Maksymilian Żakowski, który w dobrym stylu wygrał swoje pierwsze 2 walki. W kolejnej trzeciej rundzie musiał on jednak ustąpić zawodnikowi z Holandii tym samym odpadając z turnieju.

Podczas drugiego dnia turnieju 29 września reprezentanci Orkana-Judo odpadli w eliminacjach. Oliwia Hupert w wadze do 63 kg uległa zawodniczce z Danii, a Bartosz Ambroży w wadze do 66 kg przegrał z reprezentantem Azerbejdżanu.

Informacje i zdjęcie dzięki uprzejmości UKS Orkan-Judo Sochaczew.