Bzura wygrywa z Błękitnymi Gąbin w II kolejce Klasy okręgowej

19:29, 25.08.2019 B.S Aktualizacja: 12:46, 26.08.2019

To był udany rewanż za porażkę 1:0 w Pucharze Polski! W niedzielne popołudnie Bzura rozegrała naprawdę dobre spotkanie w płockiej "okręgówce" i pokonała Błękitnych 2:1! Piłkarze z Chodakowa stworzyli kilka ciekawych sytuacji, które na bramki zamienili Kamil Kacprzak i Hubert Krasoń strzelając odpowiednio w 44 i 80 minucie meczu.

Drużyna na niedzielne spotkanie z Błękitnymi wychodziła skoncentrowana i lekko spięta w pierwszych minutach meczu. Wraz z każdą minutą piłkarze Pawła Rzymowskiego nabierali wiatru w żagle i coraz śmielej zapędzali się w pole karne przyjezdnych trafiając nawet w słupek. Bzura rozgrywała piłkę umiejętnie i próbowała atakować bokiem boiska. Piłkarze zaprezentowali też kilka ciekawych przerzutów, zmieniali strony wyprowadzania akcji i umiejętnie przyspieszali grę, co przyniosło bramkę przed samą przerwą.

W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana, a kilkoma naprawdę dobrymi interwencjami popisali się bramkarze. Obie drużyny stwarzały sytuacje, ale bramki nie padały aż do 80 minuty, kiedy to po udanym dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzelił Hubert Krasoń. W samej końcówce. swoją bramkę zdobyli goście z Gąbina.

- Cieszy wygrana! Zakładaliśmy już to sobie po meczu Pucharu Polski w Gąbinie. Musieliśmy waliczyć nie tylko z Błękitnymi ale i z sędziami niestety - komentuje tuż po meczu trener Bzury Paweł Rzymowski. Po drugiej zdobytej bramce drużyna się nieco rozluźniła. - Cofnęliśmy się trochę. Mieliśmy mimo wszystko respekt przed Błękitnymi bo to dobra drużyna, dlatego trochę nerwowości było. Najważniejsze, że wytrzymaliśmy. Taka jest piłka, nie da się też przez 90 minut tylko atakować. Zdobyliśmy drugą bramkę, szkoda tej ostatniej i wygrana, 3 punkty. Komplet na początek sezonu - dodaje trener. Piłkarze z Gąbina zdobyli swoją bramkę w końcówce spotkania, trafiając bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka wpadła do bramki mijając mur z prawej strony.

-  Troszkę się rozluźniliśmy po tym golu ale kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Mecz skończył się wynikiem 2:1 i myślę, że nie tylko ja ale cała drużyna jest zadowolona. Rewanż bardzo udany bo tam przegraliśmy 1:0. W Chodakowie strzeliliśmy pierwszą, potem drugą bramkę. Nawet ten gol w końcówce nie zmienił już sytuacji - mówi zdobywca drugiego gola Hubert Krasoń.

Skład Bzury Chodaków:

Michał Siemiński (bramkarz), Filip Jeznach (kapitan), Dawid Stypuła, Adam Zając, Mateusz Struzik, Hubert Krasoń, Kamil Kacprzak, Jakub Kowalski, Adam Żółtowski, Maciej Brdeja, Kamil Wojciechowski.

Na zmiany wchodzili: Adrian Tomczyk, Jan Wierzbicki, Michał Struzik, Mariusz Krawczyński, Piotr Krawczak, Sebastian Strzelczyk.

Stoczniowiec Płock - Unia Iłów

W III kolejce Bzura Chodaków zmierzy się na wyjeździe z Mazurem Gostynin. Mecz 31 sierpnia o 11:00.