KS Teresin bez punktów po dwóch kolejkach Ligi okręgowej

11:11, 19.08.2019 B.S Aktualizacja: 11:12, 19.08.2019

Piłkarze z Teresina rozpoczęli nowy sezon Ligi okręgowej od dwóch porażek z zespołami KS II Ursus i Pogonią II Grodzisk Mazowiecki. Oba mecze były rozgrywane na wyjazdach. Nowym szkoleniowcem drużyny został Tomasz Spytek. Przejął on zespół po najlepszym w historii klubu sezonie 2018/2019, który KS Teresin zakończył na trzecim miejscu. Czy nowy sezon 2019/2020 będzie równie udany?

Szkoda, że zwycięstwo, które było tak blisko w pierwszym meczu z Ursusem, wymknęło się z rąk, a właściwie spod nóg piłkarzy z Teresina. Mecz był dobry i pełen emocji od początku do końca. W pierwszej jedenastce zadebiutowali: w bramce Marcin Mianowicz, jako stoper Mikołaj Staniak, w pomocy Bartosz Bukowski. Pod koniec spotkania na boisko weszło jeszcze dwóch debiutantów: Kacper Kiliński i Wiktor Stojek. Zawodnicy z Teresina tworzyli sytuacje, jednak to gospodarze z Ursusa zdobyli bramkę z karnego. W 22 minucie do remisu strzałem z dalszej odległości doprowadził Kacper Bargieł. Kolejne 10 minut spotkania przyniosło 2 gole - najpierw dla Ursusa, a następnie dla Teresina. W 32 minucie "soczystym" strzałem popisał się Kamil Bartosiewicz, a 8 minut po nim gola z karnego dającego prowadzenie dla Teresina strzelił Kacper Bargieł. W drugiej połowie KS Teresin utrzymywał korzystny wynik do 86 minuty. Niestety po dwóch błędach w obronie rywale bardzo szybko zdobyli 2 bramki.

Mecz drugiej kolejki z rezerwami Pogoni także nie ułożył się po myśli trenera i zawodników KS Teresin. Rywal wzmocniony zawodnikami z pierwszego zespołu wygrał 2:0, a Teresin mimo rozgrywanych akcji i wyprowadzanych kontr nie potrafił znaleźć drogi do bramki przeciwnika.

- Drugi mecz, drugi raz gramy dobrze, tworzymy sytuacje i niestety dalej nie mamy punktów. Duże słowa pochwały dla moich zawodników za walkę i zaangażowanie. Walczyli do końca i zostawili na boisku dużo zdrowia. Dobry sygnał dali zawodnicy rezerwowi, którzy zagrali bardzo ambitnie. Wiem, że dobra gra przełoży się na wyniki i wierzę, że stanie się tak już za tydzień w meczu z Piastem - taki komentarz trenera KS Teresin Tomasza Spytka ukazał się na stronie KS Teresin.

Liga okręgowa 2019/2020, grupa: Warszawa II

I kolejka 14-15 sierpnia:

SEMP Ursynów (Warszawa) 1-3 Pogoń II Grodzisk Mazowiecki
Okęcie Warszawa 4-1 Przyszłość Włochy (Warszawa)
GLKS Nadarzyn 3-1 Perła Złotokłos
Sparta Jazgarzew 3-2 Grom Warszawa
Ryś Laski 3-3 Laura Chylice
Błonianka II Błonie 3-6 Milan Milanówek
LKS Chlebnia 6-0 Piast Piastów
Ursus II Warszawa 4-3 KS Teresin

KS II Ursus - KS Teresin 4:3 (2:3) Bramki dla Teresina: Kacper Bargieł dwie (22 min. i 40 min. karny), Kamil Bartosiewicz (32 min.)

KS Teresin: M.Mianowicz, P.Szewczyk, M.Staniak, K.Smoliński, D.Popławski (73 K.Kiliński) R.Grefkowicz, K.Bartosiewicz (77 K.Antczak), B.Bukowski (82 Sz.Felczak), T. Oziemblewski (62 M. Bauman), S.Płacheta(58 Węsek) – K. Bargieł (89 W.Stojek)

II kolejka 17-18 sierpnia:

Pogoń II Grodzisk Mazowiecki - KS Teresin 2:0 (1:0)

Skład: M.Mianowicz, P.Szewczyk, M.Staniak, K.Smoliński, D.Popławski, R.Grefkowicz, T.Oziemblewski (75' M.Bauman), B.Bukowski (73' S.Parśniak), K.Bartosiewicz (46' M.Yandiuk), K.Bargieł, K.Antczak (46' G.Węsek)

Piast Piastów 1-0 Ursus II Warszawa
Milan Milanówek 1-0 LKS Chlebnia
Laura Chylice 7-4 Błonianka II Błonie
Grom Warszawa 2-0 Ryś Laski
Perła Złotokłos 0-0 Sparta Jazgarzew
Przyszłość Włochy (Warszawa) - GLKS Nadarzyn
Okęcie Warszawa 3-0 SEMP Ursynów (Warszawa)

W III kolejce KS Teresin na własnym boisku podejmie zespół Piast Piastów. Mecz już w najbliższą sobotę 24 sierpnia o 11:00.