Zamknij

Kamil Rybicki. Ambitne plany zawodnika LKS Mazowsze Teresin

10:55, 09.08.2019 | B.S
REKLAMA
Skomentuj

Srebro na sierpniowym XXVIII Memoriale Wacława Ziółkowskiego i kwietniowe mistrzostwo Polski w zapasach w stylu wolnym pokazują, że Kamil Rybicki jest w bardzo dobrej kondycji. W planach zawodnika reprezentującego LKS Mazowsze Teresin są starty na zbliżających się Mistrzostwach Świata U-23, a także na imprezach seniorskich z myślą o kwalifikacjach olimpijskich - to jednak zależy od trenera kadry. 

O planach na najbliższy czas Kamil Rybicki opowiadał w Radiu Sochaczew.

- W czwartek 8 sierpnia zaczynam zgrupowanie kadry we Władysławowie. Najbliższy start, którego jestem pewien to młodzieżowe Mistrzostwa Świata. One się odbędą na przełomie października i listopada. Jeśli chodzi o Mistrzostwa Świata seniorów to już jest decyzja trenera kadry - mówi zawodnik LKS Mazowsze Teresin. Czy Kamil zostanie powołany do kadry na najbliższe turnieje? To okaże się już w najbliższych tygodniach. 

Jak współpracę z zawodnikiem ocenia klubowy trener? 

- Kamil to multimedalista Mistrzostw Polski w wielu kategoriach wiekowych. Mogę o nim powiedzieć, że jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii naszego klubu, a także wychowankiem LKS Mazowsze Teresin. Współpracujemy już ponad 11 lat. Kamil jest takim specyficznym zawodnikiem, właściwie jedynym, z którym nigdy się nie pospieraliśmy o coś. Ja bym każdemu trenerowi życzył, żeby mieli przyjemność trenować z takimi zawodnikami, jak właśnie Kamil - o współpracy ze swoim podopiecznym mówi Artur Albinowski, trener grup starszych.

- Uważam, że ciężka praca, sumienność są najważniejsze. Do tego dojdzie wiara w siebie i można osiągnąć wszystko - podsumowuje Kamil Rybicki, który zaznaczył, że w kontekście wcześniejszych problemów z plecami to zdrowie jest najważniejsze i chciałby utrzymać obecną dyspozycję fizyczną. 

Czemu wejście na linę było tak ważne i gdzie miał mocniejszych sparingpartnerów? Cały wywiad z multimedalistą mistrzostw Polski, srebrnym medalistą Memoriały Ziółkowskiego i brązowym medalistą Mistrzostw Europy juniorów dostępny na stronie Radia Sochaczew

REKLAMA
(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone