Zamknij

Kamil Rybicki ze srebrem na Memoriale Wacława Ziółkowskiego!

11:42, 05.08.2019 | B.S
REKLAMA
Skomentuj

Od 2 do 4 sierpnia w warszawskiej Arenie Ursynów odbywał się XXVIII Memoriał Wacława Ziółkowskiego, na którym bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Rybicki z LKS Mazowsze Teresin. W finale jego rywalem był zawodnik z Turcji Yakup Gör, który wygrał pojedynek w kategorii do 74 kg wynikiem 1:9. Kamil Rybicki zakończył rywalizację w stylu wolnym ze srebrnym medalem! 

Srebrny medal wywalczony w Warszawie na tak mocno obsadzonej imprezie to wielki sukces i doskonała prognoza przed turniejami kwalifikującymi na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego i srebrny medalista olimpijski z Moskwy w 1980 r. Andrzej Supron, komentując niedzielny finał Kamila Rybickiego, podkreślał różnicę w sile zawodników rywalizujących w kategorii do 74 kg. Na przebieg walki mogła mieć wpływ krótka przerwa między wcześniejszymi, wyczerpującymi pojedynkami, które stoczył reprezentant LKS Mazowsze Teresin. 

Kamil Rybicki to aktualny Mistrz Polski seniorów w zapasach w stylu wolnym do 79 kg, a także brązowy medalista Mistrzostw Europy juniorów 2014. Rywalem Kamila Rybickiego w finale był Yakup Gör, turecki doświadczony zapaśnik specjalizujący się w stylu wolnym. Gör to pięciokrotny uczestnik mistrzostw świata z dwoma medalami na koncie: srebro w 2014 i brąz w 2015. Podobny zestaw medali zdobył na Mistrzostwach Europy, czyli srebro w 2013 i brąz w 2014. 

W sumie podczas jednego weekendu na warszawskiej Arenie Ursynów odbyły się 3 wydarzenia: LXII Memoriał  Władysława Pytlasińskiego w stylu klasycznym, XXVIII Memoriał Wacława Ziółkowskiego w stylu wolnym oraz XXIII Poland Open w zapasach kobiet. Do rywalizacji przystąpiło prawie 500 zawodników z 40 krajów, jak Azerbejdżan, Armenia, Gruzja, Kazachstan, Turcja, Iran, Rosja, czy Ukraina. Warszawskie zawody są ostatnią możliwością sprawdzenia swoich umiejętności przed Mistrzostwami Świata seniorów w Nur-Sułtanie (Kazachstan), które odbędą się we wrześniu i będą pierwszą szansą na wywalczenie kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. 

W zawodach wzięło udział 52 reprezentantów Polski, a wśród nich byli między innymi:

Zapasy kobiet

Roksana Zasina - brązowa medalistka Mistrzostw Europy 2018 w kat. do 55kg 

Styl Wolny

Zbigniew Baranowski - srebrny medalista Mistrzostw Europy 2019 w kat. do 92 kg 

Magomedmurad Gadzhiev - srebrny medalista Mistrzostw Europy 2019 w kat. do 70 kg 

Styl klasyczny

Gevorg Sakahyan - srebrny medalista Mistrzostw Europy 2019 w kat. do 67 kg 

Arkadiusz Kułynycz - brązowy medalista Igrzysk europejskich 2019 w kat. do 87 kg

 

REKLAMA
(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone