Orkan Sochaczew kontra Pogoń Siedlce. Chodaków nie przyniósł szczęścia

18:33, 12.05.2019 Redakcja Aktualizacja: 21:26, 12.05.2019

Nie było niespodzianki. Pogoń Siedlce pokonała Orkan Sochaczew 39:19 w ekstralidze rugby. Po raz pierwszy w historii Orkan Sochaczew swój mecz ligowy rozegrał w Chodakowie. Pierwszą połowę Orkan po prostu "przespał". Przez pierwsze piętnaście minut gra była wyrównana, ale później do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy w pierwszej połowie zdobyli trzy przyłożenia, które podwyższyli. Do tego wykorzystali rzut karny.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy za sprawą Bartłomieja Sadowskiego zdobyli przyłożenie, które udanie podwyższył George Joglidze.

Niestety Pogoń odpowiedziała przyłożeniem i zrobiło się 7:31. Drugie przyłożenie zdobył Adrian Niemiec, a ostatnie Mateusz Pawłowski. Niestety zabrakło czasu na czwarte przyłożenie, które dawałoby punkt bonusowy.

- Przespaliśmy pierwszą połowę. Nie graliśmy tego co zakładaliśmy przed meczem. Terytorialna przewaga była po stronie gości. Michał Kępę nie potrafił uruchomić swoich kolegów z ataków, co zadecydowało o wyniku tego meczu - powiedział Andrzej Kopyt, trener Orkana Sochaczew.

- Chcieliśmy dziś ugrać więcej niż punkt bonusowy za porażkę. Chciałbym podziękować swoim kolegą za walkę i determinację. Bardzo chcieliśmy dziś wygrać, ale  niestety nie udało się - dodał Maciej Brażuk, kapitan Orkana Sochaczew.

RC Orkan Sochaczew – Pogoń Siedlce 19:39 (0:24)

Punkty: Bartłomiej Sadowski 5, Adrian Niemiec 5, Mateusz Pawłowski 5 Giorgi Suluashvili 4.

Orkan: George Joglidze, Bartłomiej Sadowski (Wojciech Krześniak), Jakub Młyńczak (Adrian Niemiec), Artur Fursenko, Marcin Krześniak, Michał Kępa, Adrian Pętlak, Giorgi Suluashvili, Maciej Brażuk (Kamil Kościelewski), Russell Upton, Mateusz Pawłowski, Daniel Niemyjski (Daniel Woźniak), Razhdeni Bagaturia (Michał Polakowski), Michał Gadomski (Antoni Gołębiowski), Adrian Potrykus (Tomasz Markiewicz).