Zamknij
REKLAMA

Turniej brydża sportowego par 60 plus. Sprawdź się

09:53, 07.01.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sochaczewie zaprasza w niedzielę 13 stycznia o godz. 10.00 na „Noworoczny Turniej Brydża Sportowego Par Seniorzy 60+".

 

Teoria i praktyka dotycząca wszelkiego rodzaju ćwiczeń mówi, że doskonaleniu ulegają tylko te narządy i układy które są odpowiednio wykorzystywane.

Dotyczy to także „gimnastyki umysłu ", która może być realizowana w różnych formach (zadania matematyczne, logiczne, szaradziarstwo, gry towarzyskie). Każda z nich sprzyja zachowaniu bystrości umysłu i niezależności intelektualnej. Przeprowadzone badania potwierdziły jak ogromne znaczenie ma aktywność umysłowa w przeciwdziałaniu chorobie Alzheimera i opóźnienia demencji starczej.

Wyjątkową formą aktywności łączącą ćwiczenia umysłu, spotkania towarzyskie i dążenie człowieka do osiągnięcia doskonałości, jest brydż sportowy. Jest to gra karciana, ale lepszym stwierdzeniem będzie powiedzenie, że to gra strategiczna, podczas której używane są karty.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sochaczewie powołało działającą już od 5 lat sekcję brydżową, dołączając w ten sposób do unijnego programu prozdrowotnego „Bridge 60+".

Spotkania odbywają się we wtorki i piątki o godz. 15.00 w Kramnicach Miejskich. Podczas nich członkowie grupy mogą poznawać zasady licytacji, a analizując rozdania, doskonalić swoje umiejętności brydżowe.

Dodatkowo jest to forma wypełnienia wolnego czasu, utrzymywania więzi towarzyskich, poszerzenia wiedzy i wreszcie realizacji marzeń, które były dotychczas nie do pogodzenia z życiem zawodowym i obowiązkami wobec rodziny.

Swoje umiejętności brydżyści mogą sprawdzać w grach towarzyskich i turniejach, które np. w okresie letnio-jesiennym są organizowane na działkach pracowniczych członków grupy.

Regularnie w każdy czwartek o godz. 18.00, w siedzibie klubu sportowego „Piast" w Feliksowie, można porównać swoje umiejętności, grając z brydżystami spoza SUTW.

Tu właśnie odbędzie się w dniu 13.01.2019 r. (niedziela), o godz. 10:00 „Noworoczny Turniej Brydża Sportowego Par Seniorzy 60+".

Organizatorem jest SUTW w Sochaczewie, a honorowy patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta Sochaczew, pan Piotr Osiecki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do udziału w turnieju, by mile spędzić czas.

Dla wszystkich słodki poczęstunek, a dla najlepszych puchary.

Więcej informacji pod nr. telefonów :

600 332 859 i 600 980 245.

Małgorzata Duda

Opiekun grupy brydżowej SUTW w Sochaczewie

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone