Zamknij

Bzura 2018: oprócz spływu moc atrakcji

16:45, 09.08.2018 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

W tym roku gościem specjalnym będzie Robert Tomalski, wyjątkowy kajakarz, który przepłynął kajakiem pod prąd Wisłę, Odrę i Wołgę. Chciał również zmierzyć się z rzeką Jangcy, ale o tym opowie nam 18 sierpnia - mówi Martyna Sawicka, współorganizatorka ze Stowarzyszenia nad Bzurą.

 

18 i 19 sierpnia czeka nas III Spływ Kajakowy Bzura 2018. To jedyny ogólnopolski spływ, organizowany na Mazowszu. Patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa, Adam Struzik.

Rozpoczęcie w sobotę 18 sierpnia, ale zarejestrować się będzie można nie tylko pierwszego dnia spływu, ale i w piątek między 18.00, a 20.00 na Moto Przystani w Plecewicach. Spływ z Plecewic do ujścia Bzury – do mostu w Kamionie. Dla chętnych przewidziany jest też wyścig od mostu w Mistrzewicach do mostu w Witkowicach.

Wzorem poprzednich lat na spływie kajakowym Bzura 2018 będzie czas na odpoczynek. Jak mówi Martyna Sawicka ze Stowarzyszenia nad Bzurą: - Na wieczorze integracyjnym uczestnicy spływu będą mogli wymienić się doświadczeniami, ale też porozmawiać z gościem specjalnym przy muzyce na żywo. W tym roku gościem specjalnym będzie Robert Tomalski, wyjątkowy kajakarz, który przepłynął kajakiem pod prąd Wisłę, Odrę i Wołgę. Chciał również zmierzyć się z rzeką Jangcy, ale o tym opowie nam 18 sierpnia. Gości bawić będzie również Tomasz Paciorek, znany z wykonywania szantów.

Spływ jest odpłatny, a w ramach wpisowego w wysokości 110 zł za dwa dni za osobę dorosłą i 80 zł za dziecko, są dwa posiłki, pole namiotowe, pamiątkowa koszulka, muzyka na żywo, ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. Oddzielnie zapłacić musimy za wypożyczenie kajaków.

 

foto: Stowarzyszenie Nad Bzurą

(J.L)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone