Zamknij
REKLAMA

5 lat stowarzyszenia Atut, jubileuszowa uroczystość już w piątek

12.39, 06.12.2022 JL Aktualizacja: 14.49, 07.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie Sochaczewskie Wieczory Literackie Atut obchodzi 5-lecie swojego istnienia i z tej okazji zachęca mieszkańców do wspólnego świętowania. W programie obchodów turniej jednego wiersza i promocja nowej 200-stronnicowej antologii.

W najbliższy piątek 9 grudnia o 18.00 poeci ze Stowarzyszenia Sochaczewskie Wieczory Literackie Atut zapraszają do kramnic miejskich na uroczyste obchody 5-lecia istnienia. W programie przedstawienie krótkiego rysu historycznego Atutu oraz turniej jednego wiersza, do udziału w którym poeci zapraszają również tych piszących do szuflady. O oprawę muzyczną tego dnia zadba Piotr Milczarek, który zagra na akordeonie. Na zakończenie zaplanowano słodki poczęstunek. Co istotne, w trakcie wydarzenia zaplanowano promocję jubileuszowej antologii:

- Antologia została wydana dzięki grantowi w konkursie Działaj Lokalnie, jest podzielona na trzy rozdziały: pierwszy dotyczy naszego miasta, ale bez historycznego podejścia, a bardziej z emocjonalnym, drugi – wojny w Ukrainie, a trzeci to wiersze o tematyce dowolnej. Łącznie tomik ma około 200 stron –

- mówi Janusz Budnik ze stowarzyszenia.

Warto zauważyć, że historia Atutu tak naprawdę sięga dalej niż 5 lat wstecz, jednak to 5 lat temu grupa nieformalna zyskała statut stowarzyszenia.

- Zaczęło się to we wrześniu 2013 roku, kiedy Tadek Hutkowski i Marek Boczek zainspirowali nas do stworzenia antologii poezji sochaczewskiej, w której wydaniu wsparł nas urząd miasta. Tak funkcjonowaliśmy przez kolejne lata do 2017 roku, kiedy nadjechała pierwsza Wierszotorówka. To ona była impulsem, który zainspirował nas do stworzenia grupy formalnej –

- mówi prezes stowarzyszenia Grażyna Grobelska.

Z czasem pojawiły się kolejne spotkania i cykliczne wydarzenia, które łączyły, i łączą do dziś,  sochaczewskich poetów. Znaczna część z nich odbywa się przy udziale środków zewnętrznych, a ich pozyskiwanie ułatwia statut stowarzyszenia.

(JL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%