Zamknij
REKLAMA

To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!

00:00, 22.06.2022 | Urząd Marszałkowski
Skomentuj

Ostatni tydzień na oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz projekt z regionu żyrardowskiego i oddaj swój głos. Warsztaty dla dzieci, instalacja holograficzna, programy edukacyjne, festiwal kół gospodyń wiejskich czy przebudowa drogi to tylko część z 8 propozycji zgłoszonych przez mieszkańców w tym regionie. Głosowanie trwa tylko do 30 czerwca br.

W puli aż 174 projekty

Do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 329 projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Pozytywny wynik otrzymało 174 z nich, w tym 8 z regionu żyrardowskiego. To właśnie na nie mieszkańcy mogą oddać swój głos.

To już trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza – zaznacza marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik (klub PSL). – Bardzo doceniamy zaangażowanie naszych mieszkańców, którzy zgłosili ponad 300 projektów. Finalnie do głosowania zakwalifikowały się aż 174 przedsięwzięcia. Na ich realizację przeznaczamy 25  mln zł. Jednak decyzję o tym, na co zostaną wykorzystane zostawiamy w rękach naszych mieszkańców. Jestem przekonany, że i tym razem nas nie zawiodą.

8 projektów z regionu żyrardowskiego

W regionie pozytywną ocenę otrzymało 8 projektów. Ich wartość to w sumie ponad 1,5 mln zł. Jak zaznacza wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Adam Orliński (klub PSL), każdy kto głosuje ma realny wpływ na to, co powstanie w jego okolicy. – Mazowszanie licznie zgłaszali swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Teraz przyszedł czas, abyśmy wszyscy wybrali te najlepsze. Zachęcam do współdecydowania, bo w ten sposób razem budujemy nasz region.

 

Do 30 czerwca głosować można na jeden z poniższych projektów:

„Przystanek Relacje 2.0” – program wychowawczo-profilaktyczny dla dzieci i młodzieży podregionu żyrardowskiego (150 000 zł),

Nasze Kochane Dzieciaki – seria warsztatów dla dzieci (14 000 zł),

Festiwal Kultury i Sztuki ŻOF „Poznaj Swojego Sąsiada” (130 000 zł),

Instalacja holograficzna w Muzeum Kolei Wąskotorowej (Stacja Muzeum) w Sochaczewie (25 000 zł),

Budowa ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 579 na odcinku ok. 85 metrów (południowo-zachodnia strona ul. Słonecznej w Radziejowicach) (165 000 zł),

Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu żyrardowskiego (199 800 zł),

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Grójeckiego – Nasze najpiękniejsze i najsmaczniejsze! (156 500 zł),

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 730, polegająca na budowie chodnika na odcinku Jasieniec-Wola Boglewska (730 000 zł).

47 projektów ogólnowojewódzkich

Wśród pozytywnie ocenionych projektów znalazło się 47 o charakterze ogólnowojewódzkim. Ich wartość to w sumie ponad 19 mln zł. Wśród inicjatyw, które zostały poddane pod głosowanie mieszkańców znalazły się m.in.: obóz dla dzieci na Mazowszu, mazowiecki festiwal smaków, szkolenia z pierwszej pomocy, mobilne VR studio, warsztaty i wycieczki dla dzieci i młodzieży.

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosować można na bom.mazovia.pl do 30 czerwca br. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2023 r. Na ten cel władze regionu zarezerwowały 25 mln zł. Wszystkie projekty znajdują się na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%