Zamknij

Dzień kolejarza w wąskotorówce: dodatkowe eksponaty i spotkanie autorskie

14:51, 24.11.2021 JL Aktualizacja: 16:02, 24.11.2021
Skomentuj

Przed nami Dzień Kolejarza, który w tym roku sochaczewska wąskotorówka zdecydowała się szczególnie zaakcentować. Pierwszy taki akcent już w czwartek 25 listopada.

- 25 listopada, kiedy to przypada Dzień Kolejarza, wspominamy św. Katarzynę Aleksandryjską, czyli patronkę kolejarzy. Z tej okazji kolejarze, ci czynni i emerytowani, za okazaniem legitymacji mogą w najbliższy czwartek oraz sobotę zwiedzić nasze muzeum bezpłatnie. Dodatkowo chcemy wyjść z tym świętem do szerszej grupy, dlatego w sobotę zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu „Kolej na historię” - mówi Łukasz Popowski z muzeum.

W najbliższą sobotę od 9 do 17.00 będzie można odwiedzić także na co dzień zamknięte do zwiedzania wagony, czyli salonkę generalską, salonkę dyrektora cukrowni Kruszwica oraz wagon z kolei przeworskiej. O 11.00 i 13.00 będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania skansenu z przewodnikiem i zapoznania się z muzealnym taborem wąskotorowym oraz zwiedzenia wystaw stałych i czasowych.

- Szczególnie chciałbym zwrócić uwagę na wystawę czasową, otwartą pod koniec października pt. „160 lat warszawsko – petersburskiej drogi żelaznej”. W sobotę zapraszamy szczególnie na spotkanie autorskie z Michałem Odolczykiem, autorem książki „14.25 do Irkucka. Moja Syberia” oraz Jakubem Milewskim, autorem zdjęć do tej publikacji - dodaje Łukasz Popowski.

 Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Kolej na historię. Sama książka jest warta uwagi nie tylko miłośników kolejnictwa. Jak podaje wąskotorówka na swoim fb:

- Książka powstawała przez ponad rok, a jej spora część została napisana na Syberii. Opowiada o podróży i poszukiwaniu europejskich wartości na Dalekim Wschodzie, poszukiwaniu poczucia bezpieczeństwa, społecznej równości, a nawet zwykłej higieny. To opowieść o rosyjskich kolejach, klimacie jaki w nich panuje, spotkanych ludziach i miejscach. Fabuła skupia się na jednej podróży przez Moskwę, Syberię, Bajkał, a nawet Kijów i Czarnobyl, lecz tak naprawdę jest zbitkiem kilku wyjazdów, jakie udało się odbyć.

(JL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%