- W Boże Narodzenie zawsze zastanawiamy się, jak to było ze Świętą Rodziną, która szukała stajenki. Ja zawsze zastanawiam się nad tymi, którzy nie wpuścili Świętej Rodziny do domu. Dlatego życzę wszystkim, że skoro się bogacimy, że skoro jest nam coraz lepiej i wygodniej żyć, jeżeli jesteśmy bogatsi, wspanialsi i lepsi, to budujmy dłuższe stoły, a nie wysokie mury wokół swoich domów – tymi słowami dyrektor Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzura Paweł Rozdżestwieński otworzył uroczystość rozstrzygnięcia tegorocznej edycji Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową”.
W sobotę 14 grudnia w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą rozstrzygnięto już XXVI Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową „Gdy się rodziłeś Panie”. Wydarzenie powróciło do naszego miasta po roku przerwy, którą spowodował remont muzeum – głównego organizatora konkursu.
Rywalizacja o najpiękniejszą, wykonaną własnymi rękami szopkę, zawsze cieszy się dużą popularnością i tak też było w tym roku. Przypomnijmy, że wydarzenie ma zasięg powiatowy, a nawet poza te granice wykracza, o czym świadczą prace na przykład z gminy Kampinos. W tym roku na konkurs wpłynęło 95 prac, jury postanowiło nagrodzić 43 z nich.
Zebranych w sobotę w murach muzeum gości w poruszających słowach powitał dyrektor Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzura Paweł Rozdżestwieński:
- W Boże Narodzenie zawsze zastanawiamy się, jak to było ze Świętą Rodziną, która szukała stajenki. Ja zawsze zastanawiam się nad tymi, którzy nie wpuścili Świętej Rodziny do domu. Dlatego życzę wszystkim, że skoro się bogacimy, że skoro jest nam coraz lepiej i wygodniej żyć, jeżeli jesteśmy bogatsi, wspanialsi i lepsi, to budujmy dłuższe stoły, a nie wysokie mury wokół swoich domów.
Odczytanie protokołu konkursu Beata Tarka poprzedziła przypomnieniem kryteriów, jakie jury brało pod uwagę:
- W tegorocznej edycji konkursu oczekiwaliśmy od uczestników tradycyjnego ujęcia tematu, stworzenia szopki bożonarodzeniowej w ciekawych aranżacjach, zgodnie z duchem historii i tradycji. Zachęcaliśmy państwa do wykorzystania efektu światła, dźwięku, ruchu. Formę artystyczną natomiast, materiały i technikę pozostawiliśmy dowolną.
Poniżej wyniki konkursu, gratulujemy wszystkim laureatom.
XXVI KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
„GDY SIĘ RODZIŁEŚ PANIE”
jury: Jadwiga Orczyk-Miziołek - malarka, plastyczka, Jan Piątkowski – rzeźbiarz, Marcin Hugo -Bader - artysta malarz, Beata Tarka - pracownik Muzeum, Anna Wachowska - pracownik Muzeum
Kategoria: Prace indywidualne – grupa wiekowa 7-13 lat
Zgłoszono 35 prac – 13 nagrodzono
I MIEJSCE EX AEQUO
Jakub Kukieła, KL. V, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ, Sponsor nagrody – Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik
I MIEJSCE EX AEQUO
Zuzanna Adamiak, LAT 13, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ, Sponsor nagrody – Przewodniczący Rady Miejskiej – Sylwester Kaczmarek
I MIEJSCE EX AEQUO
Maja Martinek, LAT 12, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SOCHACZEWIE, Sponsor nagrody – Burmistrz Miasta Sochaczew – Piotr Osiecki
II MIEJSCE EX AEQUO
Gabriela Agacińska, KL I, SZKOŁA PODSTAWOWA W KĄTACH, Sponsor nagrody – Dyrektor SIME Polska – Jerzy Trzciński
II MIEJSCE EX AEQUO
Żaneta Żakowska, LAT 7, SZKOŁA PODSTAWOWA W BRZOZOWIE STARYM, Sponsor nagrody – Dyrektor SIME Polska – Jerzy Trzciński
III MIEJSCE EX AEQUO
Weronika Zawadzka, LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SOCHACZEWIE, Sponsor nagrody – Kancelaria Notarialna – Jolanta Demczyszyn
III MIEJSCE EX AEQUO
Emilia Góral, LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA W KAMPINOSIE, Sponsor nagrody – Kancelaria Notarialna – Jolanta Demczyszyn
WYRÓŻNIENIA
Ewa Pawłowska, LAT 8, SZKOŁA PODSTAWOWA W KĄTACH, Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Łukasz Gołębiowski
Patrycja Proch, LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W SOCHACZEWIE, Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Łukasz Gołębiowski
Wiktor Karpiński, LAT 7, SZKOŁA PODSTAWOWA W BRZOZOWIE STARYM, Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Adam Orliński
Tobiasz Wróblewski, LAT 13, SZKOŁA PODSTAWOWA W GAWŁOWIE, Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Adam Orliński
Wiktoria Gałkowska, LAT 11, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SOCHACZEWIE, Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Łukasz Gołębiowski
Łukasz Rogalski, Kl. VI, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ, Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Adam Orliński
Kategoria: Prace zespołowe – grupa wiekowa 7 - 13 lat
Zgłoszono 16 prac - nagrodzono 9 prac
I MIEJSCE
Joanna Kisielewska, Kamelia Wiciak. LAT 11, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SOCHACZEWIE, Sponsor nagrody – Poseł na Sejm RP – Maciej Małecki
II MIEJSCE EX AEQUO
Maria Grzelak, Emilia Jędrzejewska, Zosia Bargieł, LAT 8, SZKOŁA PODSTAWOWA W KAMPINOSIE, Sponsor nagrody – Wójt Gminy Sochaczew – Mirosław Orliński
II MIEJSCE EX AEQUO
Lena Grosiak, Ada Szlacheta, LAT 9 i 8, SZKOŁA PODSTAWOWA W WYMYSŁOWIE, Sponsor nagrody – Wójt Gminy Sochaczew – Mirosław Orliński
III MIEJSCE EX AEQUO
Maja Szewczyk, Julia Popielas, LAT 8, SZKOŁA PODSTAWOWA W KAMPINOSIE, Sponsor nagrody – Wójt Gminy Nowa Sucha – Maciej Mońka
III MIEJSCE EX AEQUO
Kornelia Zielińska, Jakub Rutkowski, Natalia Rutkowska, LAT 9, 10,13, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ, Sponsor nagrody – Wójt Gminy Nowa Sucha – Maciej Mońka
WYRÓŻNIENIA
Barbara Kubiak, Karolina Kamionka, Julia Lachowicz, LAT 12, SZKOŁA PODSTAWOWA W KURDWANOWIE, Sponsor nagrody – Marcin Hugo-Bader
Aleksandra Komorowska, Jan Nagot, LAT 13, SZKOŁA PODSTAWOWA W KAMPINOSIE, Sponsor nagrody – Zakład Usług Budowlanych - Józef Kopala
Tymoteusz Jaszczak, Olga Majchrzak, Maksymilian Sławiński, LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ, Sponsor nagrody – Kancelaria Notarialna – Anna Bugalska-Maik
Miłosz Panek, Patryk Famulski, LAT 11 i 12, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ, Sponsor nagrody – Kancelaria Notarialna – Anna Bugalska-Maik
Kategoria: Prace indywidualne – grupa wiekowa 14 - 18 lat
Zgłoszono 4 prace – wyróżniono 3 prace
WYRÓŻNIENIA
Paweł Arkuszewski, LAT 14, SZKOŁA PODSTAWOWA W GIŻYCACH, Sponsor nagrody – Dwutygodnik Ziemia Sochaczewska – Daniel Wachowski
Fabian Piątkowski, LAT 14, SZKOŁA PODSTAWOWA W GIŻYCACH, Sponsor nagrody – Radio Sochaczew – Iwona i Paweł Skumiał
Agata Bylicka, LAT 14, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W SOCHACZEWIE, Sponsor nagrody – Firma SEZAM – Lidia i Marek Stępowscy
Kategoria: Prace zespołowe – grupa wiekowa 14 - 18 lat
Zgłoszono prac 6 – wyróżniono 3
WYRÓŻNIENIA
Angelika Lesik, Aleksandra Myszyńska, LAT 16 i 14, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie, Sponsor nagrody – Hotel CHOPIN – Maryla Pliszka
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie, Sponsor nagrody – SIME Polska – Jerzy Trzciński
Kinga Plichta, Bartłomiej Chmielewski, LAT 17, ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. J. IWASZKIEWICZA W SOCHACZEWIE, Sponsor nagrody – SIME Polska – Jerzy Trzciński
Kategoria: Prace rodzinne
Zgłoszono 21 prac – nagrodzono 6
I MIEJSCE
Natalia, Dominik, Rafał Rychlewscy, WIKCINEK, GM. NOWA SUCHA, Sponsor nagrody – Starostwo Powiatowe w Sochaczewie – Jolanta Gonta
II MIEJSCE EX AEQUO
Aleksandra Wilczyńska z rodziną, KAMPINOS, Sponsor nagrody – Miejska Biblioteka Publiczna – Barbara Bronicz
II MIEJSCE EX AEQUO
Michalina i Maria Wachowskie, SOCHACZEW, Sponsor nagrody – Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą
– Paweł Rozdżestwieński
III MIEJSCE
Bartosz i Zuzanna Szewczyk z rodzicami, NOWA SUCHA, Sponsor nagrody – Muzeum Kolei Wąskotorowej – Grzegorz Kropiak
WYRÓŻNIENIA
Patryk Gawłowski z mamą, MŁODZIESZYN, Sponsor nagrody – FIRMA MONTOBUD – ZDZISŁAW PAKUŁA
Barbara i Aleksandra Kobiereckie, ZALESIE, Sponsor nagrody – FIRMA MONTOBUD – ZDZISŁAW PAKUŁA
Kategoria: Prace osób dorosłych
Zgłoszono 4 prac – wyróżniono 4
WYRÓŻNIENIA
Jan Korpowski, SOCHACZEW, Sponsor nagrody – Burmistrz Miasta Sochaczew – Piotr Osiecki
Jolanta Małczak, PLECEWICE, Sponsor nagrody – Sochaczewskie Centrum Kultury – Artur Komorowski
Teresa Mączak, Lechosław Banach, DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W MŁODZIESZYNIE, Sponsor nagrody – Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą - Paweł Rozdżestwieński
Kamil Rajkowski, SOCHACZEW, Sponsor nagrody – Firma „MONTOBUD” – Zdzisław Pakuła
Kategoria: najmłodsi uczestnicy
Zgłoszono 10 prac – wyróżniono 5
WYRÓŻNIENIA
Grupa "Motylki”, MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 7 W SOCHACZEWIE
Grupa "Pszczółki” MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 7 W SOCHACZEWIE
Grupa "Smerfy” NIEPUBLICZNE „TĘCZOWE PRZEDSZKOLE” W SOCHACZEWIE
Maria Godosz LAT 6, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W SOCHACZEWIE
Jakub Kamiński LAT 6, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W SOCHACZEWIE
Oddział Przedszkolny SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W SOCHACZEWIE
Nagrody Ks. Proboszcza parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie
Maja Król SZKOŁA PODSTAWOWA W BRZOZOWIE
Maciej Skorupa SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ
Albert i Ksawery Maślanka z rodzicami MŁODZIESZYN
Konstanty, Kajetan, Melania i Kalina Koper SZKOŁA PODSTAWOWA W KĄTACH
Ksawery Serwiński z mamą MOKAS
Ewa14:57, 14.12.2019
śliczne prace gratulacje 14:57, 14.12.2019
Anonim21:58, 14.12.2019
jakie beztalencia nagrodzono 21:58, 14.12.2019
wystartuj20:18, 15.12.2019
0 1
wystartuj też masz w takim razie szansę 20:18, 15.12.2019
Anonim222:08, 15.12.2019
0 1
Tylko tchórz pisze takie anonimowe komentarze 22:08, 15.12.2019