Zamknij
REKLAMA

Przetarg na odbiór śmieci w gminie Teresin unieważniony. Co dalej?

13:38, 16.09.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Przetarg na odbiór odpadów w gminie Teresin został unieważniony. Gdyby nie to, mieszkańcy musieliby liczyć się z ponad 100-procentową podwyżką cen. Co dalej? O to zapytaliśmy wójta Marka Olechowskiego.

 

Niedawno TUTAJ informowaliśmy o wynikach przetargu na odbiór śmieci w gminie Teresin, do którego przystąpiła tylko jedna firma - Remondis. Wyniki przetargu były przytłaczające, bo okazało się, że oferta, jaką złożyło przedsiębiorstwo wiązałaby się z wprowadzeniem opłaty w wysokości ok. 38 zł za osobę za odbiór śmieci segregowanych, podczas gdy teraz mieszkańcy płacą za podobną usługę 17 zł. 

Poprzednio nie mieliśmy informacji o zamiarach gminy. Dziś wiemy już, że przetarg został unieważniony. Jak tłumaczy wójt gminy Teresin Marek Olechowski:

- Umowa na odbiór odpadów kończy się nam w kwietniu przyszłego roku, stąd ogłoszony przetarg miał niejako formę kontrolną. Mamy jeszcze trochę czasu i mam nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, w której mieszkańcy za odbiór śmieci segregowanych  będą płacić blisko 40 zł. Planujemy teraz obserwować wyniki podobnych przetargów w pobliskich samorządach. W tym tygodniu wybieram się też na kongres Związku Gmin Wiejskich. Tam będzie poruszany temat rosnących kosztów za gospodarkę odpadami. 

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

zofijazofija

2 0

A ceny rosna .....rosna.....rosna.....jak te mury 16:44, 16.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Cezary Cezary

3 0

Szkoda ze gmina Baranów przyjęła na klate 150% podwyżki. Ustawa smiciowa dała Firmie remondis monopol. Może gmina powinna dopłacać do tych śmieci! 21:22, 16.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

abcabc

2 0

A może gminy i miasto Sochaczew powinny się skrzyknąć i przywrócić kilka zakładów gospodarki komunalnej i bazować na swoim sprzęcie i pracownikach. Dlaczego ZGM w Sochaczewie został zlikwidowany? Z pewnością zarobiłby na swoje utrzymanie, a mieszkańcy nie byliby "dojeni" przez monopolistyczną firmę. To samo powinny zrobić gminy i wróciłaby jakaś konkurencja. 10:43, 17.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone