Zamknij
REKLAMA

Święto Kwiatów Skierniewice 2019. Po raz pierwszy Fiesta Balonowa

12:25, 11.09.2019 | M.F,
REKLAMA
Skomentuj

W ramach tegorocznego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach goście zobaczą po raz pierwszy w historii miasta fantastyczne widowisko: Fiestę Balonową. To jeden z ważniejszych punktów bogatego programu imprezy.

 

Nie tylko targi rolne, kiermasz ogrodniczy, Festiwal Roślinożerców i występy takich gwiazd muzycznych, jak Piotr Cugowski, Kasia Kowalska, Poparzeni Kawą Trzy, Miły Pan i Top Girls, Golec Uorkiestra, Kombi, Kamil Bednarek i Grzegorz Hyży. Również po raz pierwszy w historii miasta Fiesta Balonowa. Program 42. Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach zapowiada się imponująco. Impreza odbędzie się już w najbliższy weekend 13 – 15 września.

Czym jest Fiesta Balonowa – wyjaśnia Anna Wolińska, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Skierniewice.

- Za pomoc w organizacji Fiesty Balonowej kłaniamy się nisko Markowi Sikorze i Stowarzyszeniu Razem dla Skierniewic. Po raz pierwszy w historii miasta goście będą mogli podziwiać wspaniałe widowisko. Na niebie pojawi się dziesięć przepięknych majestatycznych balonów. Od razu podkreślę, że fiesta polega przede wszystkim na oglądaniu balonów, które latają po niebie.

Co istotne, balony latać będą w określonych godzinach, wtedy, gdy będzie najspokojniej: w okolicach 6 – 8 rano i popołudniu między godziną 16.00 a 18.00. Organizatorzy na bieżąco będą informować, o której dokładnie widowisko będzie mieć miejsce. Tutaj kluczowym czynnikiem będzie pogoda.

- Priorytetem dla nas jest, by baloniarze przelecieli nad centrum, nad trwającym świętem, czyli nad głównymi ulicami i nad rynkiem Skierniewic.

Ratusz zadbał też o moment, w którym mieszkańcy będą mogli zobaczyć balony na ziemi. A nastąpi to w sobotę 14 września wieczorem na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji – w ramach nocnego pokazu każdy będzie mógł podejść i z bliska obejrzeć kolorowych bohaterów fiesty. Będzie też balon komercyjny, który umożliwi zainteresowanym przeloty za odpowiednią opłatą.

Więcej na temat programu Święta Kwiatów Skierniewice 2019 piszemy TUTAJ.

(M.F,)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KalbiKalbi

1 0

Po raz pierwszy... w Sochaczewie :D 14:30, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone