Zamknij
REKLAMA

Niepokalanów. Cela św. Maksymiliana Marii Kolbego do zwiedzania

12:03, 13.08.2019 | Red.
REKLAMA
Skomentuj

W Niepokalanowie trwają przygotowania do dwóch ważnych uroczystości. Pierwsza odbędzie się już w środę i dotyczy św. Maksymiliana Marii Kolbego, druga związana jest z czwartkowym odpustem parafialnym.


 

W środę w Niepokalanowie odbędzie się uroczystość ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. W tym dniu będzie można zobaczyć celę św. Maksymiliana. Dodatkowo przybyli będą mogli wziąć udział w adoracji Najświętszego Sakramentu i Różańcu, a po Mszy św. o godzinie 11.00 w złożeniu kwiatów przy pomniku świętego. Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia filmu "Dwie korony", traktującego o życiu św. Maksymiliana. Projekcja odbędzie się o 13.00 w sali św. Bonawentury, z kolei o 17.00 w Sanktuarium św. Maksymiliana odbędzie się nabożeństwo "Transitus", mające upamiętnić świętego. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył bp Tadeusz Bronakowski, a po niej świadectwo Jana Budziaszka z zespołu Skaldowie. O 21.00 rozpocznie się wieczór uwielbienia, zakończony Mszą św. o 23.00. O 6.00 rano dnia następnego odbędzie się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. 

W czwartek, 15 sierpnia, parafia w Niepokalnowie przeżywać będzie uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz odpust. Msze św. w tym dniu odprawiane będą tak jak w niedziele. Na każdej z nich odbywać się będzie zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Po każdej z Mszy nastąpi święcenie kwiatów, owoców i ziół. Msza św. o 11.30 odbędzie się przy ołtarzu polowym, a będzie jej przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy łomżyński. O 15.00 odprawione zostanie nabożeństwo wokół bazyliki zwane Dróżkami z rozważaniami radości Matki Bożej.

 

foto: http://buonavitaitalia.altervista.org

REKLAMA
(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone